Зволожувач повітря

Зволожувач повітря — кліматичний прилад, що використовується насамперед для підвищення вологості повітря в приміщеннях. Функціональність зволоження також може бути присутня в складних приладах кондиціонування повітря та вентиляції. У свою чергу, у зволожувачах може бути присутня додаткова функціональність — нагрівання або охолодження повітря, очищення повітря від небажаних домішок, збагачення повітря бажаними компонентами, утримання заданого рівня вологості тощо.

Побутовий зволожувач повітря

Призначення

Низька вологість (менш як 30 %) викликає дискомфорт та негативно впливає на здоров'я: викликає тріщини на губах, сухість шкіри, надмірну спрагу і т. ін. Найзручніша для людини відносна вологість повітря становить 40-60 % при кімнатній температурі[1]. Кондиціонування в літній період і підігрів холодного зовнішнього повітря взимку викликають зниження вологості, до 20 % та менше.

Сухе повітря погіршує якість сну, підвищує дратівливість, викликає висихання і швидке старіння шкіри. Особливо важливо стежити за вологістю у квартирі, де живе дитина: ряд лікарів вважають, що для здоров'я дитини вологість приміщення повинна бути не менше 60 %. Для підвищення вологості ви можете використовувати спеціальні пристрої — зволожувачі.

Типи зволожувачів

На даний момент на ринку присутні три основні групи зволожувачів: ультразвукові, парові, традиційні та імпелерні.

Ультразвукові

Прилади даного типу перетворюють воду на туман з водяних крапель, використовуючи ультразвукову вібрацію. Вбудований вентилятор спрямовує пар в кімнату. Ультразвукові прилади надійні та енергоефективні, не підвищують температуру в приміщенні.

Основним недоліком ультразвукових зволожувачів є те, що мікрокраплі містять ті ж домішки, які були у воді. Жорстка вода, що багата солями та домішками, призводить до появи білого пилу на речах та меблях. Солі також потрапляють у легені, що може спровокувати алергію. Цю проблему можуть частково вирішити змінні фільтрувальні картриджі, проте вони потребують регулярної заміни, та додаткових витрат, як і використання дистильованої води.

Парові

Парові зволожувачі нагрівають воду та випаровують її, працюють як електричний чайник. На відміну від інших типів зволожувачів, вони можуть бути небезпечними, гаряча пара може призвести до опіків, а пар піднімає температуру в приміщенні, що взимку прийнятно, а в спеку перевантажує систему кондиціювання. Енергоспоживання парових зволожувачів найбільше.

Проте, вони мають ряд переваг: паровий зволожувач може підвищувати вологість до 100 %, а інші види — лише до 60-80 %. Пар з пристрою виходить чистим, без домішок солі, тому на меблі не буде білого покриття.

Традиційні

Традиційні зволожувачі використовують простий принцип дії: вода з резервуара опускається на елемент випаровування, а пара з допомогою вентилятора йде в кімнату. Сучасні високоякісні класичні зволожувачі мають ті ж розміри або трохи більше, ніж ультразвукові, при тій же продуктивності. Водночас, традиційні пристрої не мають головного недоліку ультразвукового: пар не містить солей у повітрі, немає білого пилу. Операційні витрати низькі, класичні зволожувачі не потребують дорогих фільтрів демінералізації або дистильованої води.

Імпеллерні

Ці зволожувачі мають обертовий диск, який відправляє воду в дифузор. Дифузор розпорошує воду на маленькі краплі (вологий туман) і відправляє краплі в повітря. Основною перевагою подібних пристроїв є їх здатність зволожити великі площі.

Див. також

Примітки

  1. Третьяков О.В, Зацарний В.В., Безсонний В.Л. Охорона праці. — К. : Знання. — 166 с. — ISBN 978-966-346-605-7.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.