Зимовий ранок (фільм)

«Зимовий ранок» (рос. «Зимнее утро») — російський радянський художній фільм режисера Миколи Лебедєва знятий в 1967 році за мотивами повісті Тамари Цінберг «Сьома симфонія».

Зимовий ранок
рос. Зимнее утро
Жанр драма
Режисер Микола Лебедєв
Сценарист Сократ Кара-Демура
У головних
ролях
Тетяна Солдатенкова
Костянтин Корнаков
Микола Тимофєєв
Віра Кузнецова
Лілія Гурова
Всеволод Кузнецов
Федір Федоровський
Євген Григор'єв
Жанна Сухопольська
Станіслав Соколов
Оператор Семен Іванов
Композитор Володимир Маклаков
Кінокомпанія «Ленфільм»
Тривалість 90 хвилин
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1966
IMDb ID 0187612

Зміст

Події розгортаються в блокадному Ленінграді. Дівчинка Катя рятує маленького хлопчика. Вона піклується про нього, намагаючись уберегти його у цей жахливий час. Вона знайомиться з капітаном Вороновим, який намагається знайти свою зниклу родину. Він віддає Каті продукти, які призначалися його рідним. У лікарню, де Катя допомагає з пораненими, був доставлений і Воронов. За збігом обставин капітан розуміє, що хлопчик, знайдений Катею, і є його син.

Ролі

Знімальна група

  • Режисер: Микола Лебедєв
  • Автор сценарію: Сократ Кара-Демура
  • Оператор: Семен Іванов
  • Художник: Олексій Федотов
  • Композитор: Володимир Маклаков

Премії

  • «Золотий приз» найкращому дитячому фільму на VI МКФ у Москві (1969)
  • Приз «За найдобріший фільм» на II МКФ дитячих фільмів (в рамках VI МКФ) у Москві (1969)

Відмінності від книги

Сюжет книги помітно відрізняється від екранізації. У фільмі мати Миті-Сергійка домовляється про евакуацію разом з дитиною, але гине під час артилерійського обстрілу по дорозі додому. У книзі, дізнавшись, що дітей молодше трьох років на евакуацію не беруть (нібито тому, що таких все одно не довезти), мати кидає хлопчика одного в порожній квартирі і, йдучи, каже сусідці, що Митя помер. Згодом саме від сусідки про уявної смерті сина дізнається і Воронов, а ще пізніше, вже в лікарні, він одержує листа від дружини, в якому та просить не шукати її, оскільки вона зустріла іншу людину. У фільмі Воронов дізнає сина, у той час як у книзі це так і залишається для нього невідомим. Вже після війни він повертається до дітей, але коли в кінці оповідання Катя зізнається Воронову, що Сережа їй не рідний, той відповідає: «Що вже тут рахуватися, всіх війна поріднила».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.