Змішувач (сантехніка)

Змішувач сантехнічний пристрій, що дозволяє здійснювати забір з системи водопостачання холодної і гарячої водопровідної води, регулювати струм води, і отримувати воду необхідної температури.

Одноважільний настінний змішувач з лійкою у ванній кімнаті

Змішувачі широко використовуються у кухнях і ванних кімнатах. Змішувачі були винайдені Томасом Кемпбеллом з Сент-Джон, Нью-Брансвік і запатентовані в 1880 році[1].

Змішувач, обов'язковий утилітарний елемент ванної та кухні, виконуючи естетичну функцію, є також найважливішою частиною «активного» декору даних приміщень. 

Класифікація змішувачів

Типова класифікація:

  • змішувач для раковини;
  • змішувач для душу;
  • змішувач для ванни;
  • змішувачі прихованного монтажу;
  • змішувачі з гігієнічним душем;
  • термостати;

Монтаж

Змішувачі також розрізняють за способом установки. В першу чергу їх поділяють на настінні і настільні змішувачі для встановлення на раковині або кухонній мийці.

  • Настінні застосовують зазвичай у ванній. Найчастіше вони припускають роботу як з виливом, так і з лійкою завдяки відповідному перемикачу.

Для установки змішувача у ванній підведені труби гарячої та холодної води на відстані 10 або 15 см від центру до центру з різьбленням на кінцях. На них встановлюються патрубки змішувача з гайками і декоративними кришками. Потім з'єднання на інші кінці патрубків встановлюються прокладки і гайками прикручується корпус змішувача. Патрубки зазвичай мають невеликий вигин, що дозволяє підігнати їх розташування під змішувач шляхом обертання.

  • Типовим змішувачем для установки на раковину є кран-«ялинка». Установка інших видів зазвичай аналогічна.

Спеціально для встановлення, в раковині є отвір Ø34 мм з ребрами для фіксації крана. Іноді в раковинах з нержавіючої сталі такого отвору немає і його потрібно свердлити самостійно. Змішувач з встановленої прокладкою вставляється в отвір і фіксується з нижньої сторони гайкою. Після цього прикручуються втулки трубопроводу, що підводить (підводка). Найпростіше з підключення гнучкий трубопровід (гнучка підводка), але при установці нового змішувача гнучку підводку завжди доводиться замінювати. Жорсткий же трубопровід (жорстка підводка) довговічний, але більш складний в установці.

  • Кріплення «шпилька» підходить під всі мийки, зручно закручувати. Кріплення буває на одній або двох шпильках. Менш надійно ніж «гайка».
  • Кріплення «гайка» не підходить для товстих керамічних мийок.

Див. також

Примітки

  1. Mario Theriault, Great Maritime Inventions 1833—1950 , Goose Lane, 2001, p.33
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.