Золотий трикутник
Золотий трикутник — географічна зона, розташована в гірських районах Таїланду, М'янми і Лаоса (за деякими джерелами також — північно-східного В'єтнаму і південного Китаю), де в середині XX століття виникла система виробництва і торгівлі опіумом з організованими кримінальними синдикатами, пов'язаними з місцевими та світовими елітами.[1] Майже 50 тис. людей забезпечували безпеку виробництва, транзиту та збуту наркотиків.
Очолив цю армію Чжан Шифу з чаошаньської діаспори, більш відомий як Кхун Са[2]. Саме він умовив шанів заробляти на визвольну боротьбу продажем героїну.
Керівники «Золотого трикутника» розробили нові схеми транзиту і розширили ринок збуту. З М'янми наркотики дрібними рибальськими суднами перевозилися на Шрі-Ланку і в Індію. По суші каравани йшли через Бангладеш.
Потім великі партії опіуму вантажили на судна в Бомбеї і Мадрасі, а також у портах Пакистану, і відправляли замовникам по всьому світу. Інша територія транзиту проходила через Таїланд і Камбоджу. Безпеку вантажу забезпечували шани, індійські повстанські угруповання та корумповані чиновники Таїланду. У 1996 році Кхун Са здав найближчих соратників і зник. До його смерті в 2007 році[3] передбачалося, що він проживав десь на узбережжі М'янми, проте знайти його не вдавалося навіть незважаючи на винагороду в 3 млн доларів, оголошену США.
На території Таїланду відкритий і існує єдиний у світі «Музей опіуму».
Див. також
Примітки
- # 308 / z Пугачова Є. В. Наркобізнес в механізмі функціонування політичних рішень Таїланду Архівовано 16 січня 2014 у Wayback Machine..
- Пугачова Є. В. Наркобізнес в механізмі функціонування політичних рішень Таїланду. Архів оригіналу за 16 січня 2014. Процитовано 15 лютого 2015.
- У М'янмі помер відомий азійський наркобарон
Посилання
- Пугачова Є. В. Наркобізнес в механізмі функціонування політичних рішень Таїланду // Основні тенденції політичного та економічного розвитку країн сучасної Азії та Африки. Колективна монографія. / Відп. ред. В. Н. Колотов. — СПб .: СПбГУ, Східний факультет; Вид-во «Студія НП-Принт», 2011. — 368 с.