Золотомонетний стандарт

Золотомонетний стандарт — це класична форма золотого стандарту, за якого золото виконувало всі функції грошей, а в обігу перебували як золоті монети так і банкноти вільно розмінні на золото. Всупереч сучасним стереотипам одночасний обіг золотих монет та банкнот не викликав ажіотажного попиту на монети. Навпаки, їх часто намагалися позбутися через незручність в обігу. За золотомонетного стандарту власне монети карбуються відкрито і з фіксованим золотим вмістом. В епоху золотомонетного стандарту в кінці XIX століття золотий вміст англійського фунта стерлінгів дорівнював 7,32 г, долара — 1,5 г, франка — 0,29 г, марки — 0,35 г, російського рубля — 0,77 г.

Завдяки вільному руху золота та іноземної валюти між країнами відхилення валютних курсів від валютних паритетів відбувалося лише в межах «золотих точок». Залежно від установленого законодавством порядку забезпечення банкнот золотом розрізняється кілька систем банкнотної емісії.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.