Зорін Сергій Іванович

Сергій Іванович Зорін (1911, село Крюківська Уфимська губернія, нині в Благовєщенському районі Башкортостану6 лютого 1954, Уфа) — учасник Другої світової війни, механік-водій танка Т-34 3-го танкового полку 37-ї механізованої бригади 1-го механізованого корпусу 2-ї гвардійської танкової армії 1-го Білоруського фронту, старшина, Герой Радянського Союзу.

Зорін Сергій Іванович
Народився 11 вересня 1911(1911-09-11)
Ашкашла, Уфимський повітd, Уфимська губернія, Російська імперія
Помер 6 лютого 1954(1954-02-06) (42 роки)
Уфа, РРФСР, Башкирська АРСР, СРСР
Поховання Уфа
Країна  СРСР
Діяльність танкіст
Учасник радянсько-фінська війна і німецько-радянська війна
Військове звання старшина
Партія КПРС
Нагороди

Біографія

Народився в сім'ї селянина-бідняка. Батько загинув на фронті Першої світової війни в 1914 році. До 1924 року виховувався у Благовєщенському дитячому будинку.

Закінчив 7 класів. Працював за наймом, потім вивчився на тракториста. Після служби в Червоній армій в 1935 році повернувся додому. Проте, приїхавши одного разу в Уфу, вступив на курси водіїв трамваїв, які проходили в навчальному комбінаті м. Куйбишева.

Улюбленій роботі завадила радянсько-фінська війна. Після демобілізації в 1940 році працював начальником трамвайного маршруту.

З початком бойових дій на території Радянського Союзу призваний до лав Червоної Армії, де його направляють в танкове училище. З листопада 1943 року механік-водій старшина Зорін веде свій танк на фронт. У 1944 році вступив у ВКП.

Після демобілізації з армії Зорін був начальником служби руху, а потім директором трамвайного депо № 1. Обирався депутатом Уфимської міської Ради, членом партійного бюро.

Нагороди

  • Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 року за зразкове виконання бойових завдань командування і проявлені мужність і героїзм у боях з німецько-фашистськими загарбниками старшині Зоріну Сергію Івановичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 7234)[1].
  • Орден Червоної Зірки (11.10.1943)[2].
  • Медаль «За відвагу» (29.06.1944)[3].
  • Медаль «За відвагу» (12.10.1944)[4].
  • Інші медалі.

Пам'ять

  • Для увічнення пам'яті Героя колектив Уфимського трамвайного депо № 1 вирішив клопотати про присвоєння депо його імені. Рада Міністрів РРФСР задовольнив прохання. Також на території встановлено пам'ятник та меморіальна дошка в пам'ять про С.І. Зоріна.
  • В районному центрі — місті Благовєщенську — в меморіалі загиблим воїнам-землякам встановлено бюст Героя, в міському історико-краєзнавчому музеї йому присвячений стенд.
  • В селі Рождєственське Благовєщенського району на будівлі колишньої початкової школи, де навчався С.І. Зорін, про це нагадує меморіальна дошка.

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.