Зупинний пункт

Зупинко́вий пункт[1] або переста́нок[2], зупи́ночний пункт[3], також зупи́нний пункт[4] — ділянка залізничної колії, призначена для зупинки поїздів з метою висадки і/або посадки пасажирів. Зазвичай розміщені уздовж головних колій приміських дільниць залізниці. На відміну від залізничної станції, зупинкові пункти не мають колійного розвитку і, відповідно, не можуть використовуватися для обгону чи пропуску зустрічних поїздів.

Перестанок Сирець у Києві

Зазвичай зупинні пункти обладнані платформами або посадочними майданчиками, що забезпечують доступ пасажирів до поїздів.

На пасажирських зупинних пунктах можуть розміщуватися каси або квиткові автомати. В Україні, якщо їх немає, то пасажир має право посадки без квитка в електропоїзд або дизель і купити квиток у роз'їзного касира. У Польщі необхідно зайти через передні двері і шукати кондуктора електропоїзда.

На найнапруженіших магістралях зазвичай колії зупинних пунктів можуть бути обладнані вихідними світлофорами. На дільницях з напівавтоматичним блокуванням зупинні пункти бувають суміщеними з блокпостом.

Нетарифний зупинний пункт — зупинний пункт, на якому не здійснюються багажні операції.

Див. також

Джерела

Примітки

  1. Пункт пасажирський зупинковий — Словник термінів. Архів оригіналу за 6 липня 2013. Процитовано 6 липня 2013.
  2. Перестанок // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  3. Україна. Атлас залізниць. Мірило 1:750 000. — К. : ДНВП «Картографія», 2008. — 80 с. ISBN 978-966-475-082-7.
  4. Новий політехнічний російсько-український словник. © 2005, Зубков М. Г. 100 тис. термінів і термінів-словосполучень (словник до версії ABBYY Lingvo x3)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.