КША: Конфедеративні Штати Америки

«КША: Конфедеративні Штати Америки» (англ. C.S.A.: The Confederate States of America) американський псевдодокументальний фільм 2004 р. у жанрі альтернативної історії режисера Кевіна Вілмотта. Сюжет обертається навколо гіпотетичної перемоги конфедератів під час Громадянської війни у США, створення нових Конфедеративних Штатів Америки, які включають у себе колишні Сполучені Штати.

КША: Конфедеративні Штати Америки
C.S.A.: The Confederate States of America
Жанр Альтернативна історія
Режисер Кевін Вілмотт
Продюсер Рік Ковен
Сценарист Kevin Willmottd
У головних
ролях
Руперт Паштет
Евамарі Джонсон
Ларрі Петерсон
Оператор Matt Jacobsond
Кінокомпанія Hodcarrier Filmsd
Дистриб'ютор IFC Films
Тривалість 89 хв.
Мова англійська
Країна США
Дата виходу січень 2004
IMDb ID 0389828

Сюжет

Завдяки зусиллям держсекретаря Конфедерації Юди Бенджаміна КША уклали союзницьку угоду з Францією і Англією, які надсилають свої експедиційні сили, що дозволило їм перемогти США в битві при Геттісбергу. Авраам Лінкольн намагався втекти до Канади за допомогою Гаррієт Табмен, загримувавшись під негра (пізніше Девід Гріффіт зняв про це фільм), але був схоплений і постав перед судом. Через два роки тюремного ув'язнення президент КША Джефферсон Девіс помилував Лінкольна. Лінкольн помер в Канаді в 1905 році. Незабаром після перемоги в Громадянській війні Девіс анексував Сполучені Штати і перемістив столицю Конфедерації до Вашингтона. Старий гімн США замінила пісня Діксі, бойовий прапор Півдня став державним прапором єдиної держави — Конфедеративних Штатів Америки. У парламенті КША відбулися дискусії про скасування або збереження рабства. Перемогу здобули прихильники рабовласницької системи, очолювані президентом Девісом і сенатором Фонтроем.

У 1880-х роках у КША були заборонені всі конфесії та релігії, крім протестантизму і католицтва. Пізніше в деяких резерваціях, створених на території Конфедеративних Штатів, було дозволено сповідання юдаїзму.

Після відновлення північних штатів КША зробили грандіозний військовий похід на Південь. На думку Девіса, це повинно було послужити формуванню національної самосвідомості американців як єдиної нації. До 1890-м рокам КША володіли всією Північною і Південною Америкою, виключаючи Канаду. Канада зайняла опозиційну по відношенню до Конфедерації політичну позицію, ставши притулком для рабів-утікачів і аболіціоністів.

КША подолали Велику депресію за рахунок розширення торгівлі людьми.

У 1930-ті роки Конфедеративні Штати зайняли позитивну позицію по відношенню до Третього рейху. Парламент КША офіційно схвалив расову політику Німеччини. Адольф Гітлер відвідав Конфедерацію з дружнім візитом. Однак КША і Рейх не зійшлися у єврейському питанні: з точки зору Конфедерації, було недоцільно знищувати євреїв, в той час як їх можна було б використовувати як рабів. Втім, Конфедеративні Штати пообіцяли не допомагати супротивникам Рейху.

7 грудня 1941 року військово-повітряні сили КША завдали раптового нищівного удару по Японській імперії, знищивши японський флот, приписаний до Курильських островів і зруйнувавши стародавнє місто Кіото. Почалася американо-японська війна. Незважаючи на запеклий опір Японії, КША примусили її до капітуляції, скинувши на Японію атомну бомбу.

Через збільшення впливу канадських аболіціоністів Конфедерація спорудила стіну на американо-канадському кордоні, що отримала прізвисько «бавовняна завіса».

У 1961 році президент Конфедерації став Джон Кеннеді, який прагнув до скасування рабства, надання жінкам права голосувати і загальної лібералізації життя в КША. Кеннеді був убитий, не встигнувши здійснити свої плани.

Вбивство президента Кенеді привело до соціальних хвилювань і масових повстань рабів, які були придушені поліцією Конфедерації.

У 2002 році Конфедерацію потряс скандал: один з найбільших політиків-консерваторів, Джон Фонтрой V, опинився під підозрою в «негроїдності» — расовій нечистоті. І, хоча Фонтрой заявляв, що його прадід «не мав сексуальних стосунків з цією жінкою», це не врятувало його від поразки на виборах. Через місяць він покінчив із собою.

Критика

Фільм отримав безліч позитивних відгуків, має 78%-ий рейтинг на Rotten Tomatoes. Більшість критиків були заінтриговані ідеєю фільму, але деякі знайшли мінуси у поганому виконанні через низький бюджет. Фільм зібрав 744 165 доларів по всьому світу в обмеженому випуску.[1]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.