Казахалтин

«Казахалти́н» (Гірничо-збагачувальна корпорація «КАЗАХАЛТИН») — одне з найбільших підприємств з розвідки, видобутку, переробці і випуску золота в Казахстані.

Характеристика

До складу корпорації входять: рудник Аксу і Аксуська збагачувальна фабрика; рудник Бестюбе і Бестюбінська збагачувальна фабрика; рудник Жолимбет і Жолимбетська збагачувальна фабрика; Аксуська технічна база; Управління корпорації «Казахалтин»; Північно-Казахстанська геологорозвідувальна експедиція. Корпорація здійснює свою діяльність в Селетінському і Шортандінському районах Акмолінської області Казахстану, в межах Північно-Казахстанської золоторудної області. Основні ресурси золота корпорації сконцентровані в родовищах Аксу, Віра, Кварцитові Гірки, Бестюбе і Жолимбет. За станом на 1.01.1999 м загальні запаси золота рудного району становили близько 117 т.

Технологія розробки

Родовища Аксу і Кварцитовие Гірки розробляються підземним способом рудником Аксу. На руднику пройдені 8 шахтних стовбурів і горизонтальні гірські вироблення на п'яти горизонтах. Родовище Кварцитові Гірки до горизонту 180 м розкрито стовбурами шахти «Капітальна флангова», до горизонту 500 м стовбуром шахти «Нова». Потужність рудника Аксу становить 320—350 тис. т руди рік. Родовище Бестюбе розробляється підземним способом. На руднику пройдено шість шахтних стовбурів з поверхні, чотири сліпих стовбури і горизонтальні гірські вироблення на п'яти горизонтах. Річна продуктивність рудника становить 350 тис. т руди. Родовище Жолимбет розробляється рудником підземним способом. На руднику пройдено чотири стовбури шахт з поверхні і три стовбури сліпих шахт, а також горизонтальні гірські вироблення на п'яти горизонтах. Потужність рудника становить близько 350 тис. т руди на рік. На всіх рудниках корпорації нарізані експлуатаційні блоки, є підготовлені до виїмки запаси руди. Збагачення на трьох збагачувальних фабриках корпорації «Казахалтин» — Аксуській, Бестюбінській і Жолимбетській ведеться гравітаційно-флотаційним способом.

Джерела

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.