Кайлаштіла – Ашугандж (конденсатопровід)

Кайлаштіла – Ашугандж (конденсатопровід) – елемент трубопровідної інфраструктури Бангладеш, призначений для вивозу продукції з ряду родовищ на північному сході країни.

Кайлаштіла
Джалалабад
Ашугандж
Беані-Базар
Muchai
Рашидпур
Пункти сполучені конденсатопроводом

У 1993 році почалась розробка родовища Кайлаштіла, на якому планувалось організувати вилучення гомологів метану – зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ). За первісним планом їх належало доправляти до району Ашугандж, де мали звести установку фракціонування. Для цього навіть проклали трубопровід довжиною 175 км та діаметром 150 мм, втім, проект з фракціонатором у Ашуганджі так і спромоглись реалізувати. Як наслідок, замість суміші ЗВГ по трубопроводу почали перекачувати конденсат, який отримували на Кайлаштілі у значних обсягах.

У певний момент провели попередні дослідження щодо повернення до реалізації первісного проекту. При цьому встановили, що зазначений трубопровід до Ашуганджу покритий численними врізками, через які місцеві мешканці зливають конденсат. Як наслідок, прийшли до висновку про недоцільність переводити об’єкт у такому технічному стані на перекачування суміші летючих ЗВГ.

З плином часу через конденсатопровід Кайлаштіла – Ашугандж також стало можливим транспортування продукції інших родовищ, які підключені до системи через перемички:

- довжиною 16,5 км та діаметром 100 мм від родовища Джалалабад до Кайлаштіли;

- довжиною 18 км та діаметром 100 мм від родовища Беані-Базар до Кайлаштіли;

- від родовища Рашидпур до клапанної станції Muchai (приблизно на півдороги між Кайлаштілою та Ашуганджем).

Крім того, через тільки що згадану станцію Muchai можливий обмін ресурсом із конденсатопроводом Бібіяна – Рашидпур.  

Доправлений до Ашуганджу конденсат потрапляє до комплексу зберігання компанії Rupantorito Prakritik Gas Company Ltd (RPGCL). Далі він відправляється різним споживачам, передусім на нафтопереробний завод Eastern Refinery Limited у Патензі (поблизу Читагонгу), доставка до якого відбувається водним транспортом (Ашугандж стоїть на березі могутньої річки Мегхна).[1]

Примітки

  1. MD. MIZANUR RAHMAN MASTER OF ENGINEERING IN PETROLEUM ENGINEERING.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.