Калуга I

Калуга I (Калуга-Перша, рос. Калуга I) залізнична станція Московської залізниці, розташована у місті Калуга. Відкрита в 1874 році.

Станція Калуга I

Московська залізниця
Азарово — Калуга I (2);
Калуга I — Перспективна (1)
Калуга

54°32′01″ пн. ш. 36°16′43″ сх. д.
Рік відкриття 1874 (147 років)
Тип дільнична
Колій >10
Платформ 5
Тип платформ(и) 2 острівні високі, 2 острівні низькі, 1 берегова низька
Форма платформи пряма
Пересадка на А: 12, 29Л, 30Л
Тб: 1, 12
Мт: 1, 29, 31, 45, 83
Відстань до Сухиничі, км 100 км
Відстань до Вязьма, км 157
Відстань до Тула I-Курська, км 133
Тарифна зона 19 (від Москва-Київська)
Код станції 188205 ?
Код «Експрес-3» 2000345 ?
Калуга I
Калуга I на Вікісховищі

Коротка характеристика

Входить до складу Московсько-Смоленського центру організації роботи залізничних станцій ДЦС-3 Московської дирекції управління рухом. За основним застосуванням є дільничною, за обсягом роботи віднесена до 1 класу.

Вокзал Калуга-1 залізничний вокзал станції Калуга I. Входить до складу Московської регіональної дирекції залізничних вокзалів.[1].

Станція Калуга-1 розташована на північ від центру Калуги на відгалуженні головного ходу Київського напрямку МЗ на хордову лінію Вязьма Тула-1 Курська на дільниці Муратовка Плеханово[2]

Дільниця від Калуги-1 до цієї розв'язки двоколійна і електрифікована (електрифікація триває далі до станції в селищі Полотняний Завод (контактна мережа демонтована, вивізна робота здійснюється тепловозами), в іншу сторону одноколійна без електрифікації.

Пасажирський рух

Приміське сполучення

Оскільки станція Калуга-1 розташована на відгалуженні головного ходу Київського напрямку МЗ, приймає вона в основному приміські електропоїзди від Москви і Сухиничів (з'їжджають з головного ходу між станціями Тихонова Пустинь і Горенська по відгалуженню у напрямку станції Муратовка) і приміські дизель-поїзди хордової лінії у напрямку станцій Вязьма і Тула I-Курська. Для поїздів всіх чотирьох напрямків станція є кінцевою.

Є пряме сполучення приміськими електропоїздами з Москвою-Київською (найдальша станція на цій лінії, що має пряме сполученння з Москвою) і станцією Сухиничі-Головні, тому з точки зору приміського сполучення станцію Калуга I також іноді відносять до Київського напрямку. Час руху від Москва-Пасажирська-Київська близько 3 годин 8 хвилин, від Сухиничів-Головних — близько 2 годин. Від Москви курсує 13-14 пар поїздів на добу (з них 5 — експреси), від Сухиничів-Головних — 5 пар на добу. Також є 1 вечірня пара поїздів сполученням до станції Хрести, розташованої на Великому кільці МЗ — до станції Бекасово I поїзди прямують в напрямку Москви по головному ходу, а далі з'їжджають на кільце. Обслуговують лінію пасажирські електропоїзди ЕД4М.

З 2002 року курсують електропоїзди «Калузький експрес» (Калуга-1 — Москва-Київська пас.)[3]

У напрямку Тули щодня курсує три пари дизель-поїздів до станції Ферзіково, одна з яких у вихідні продовжується до станції Вузлова I, і одна пара дизель-поїздів до станції Олексин. По п'ятницях і вихідним курсує ще одна пара прямим сполученням до станції Тула I-Курська. У напрямку Вязьми щодня курсують дві пари поїздів до станції Тьомкіно (вранці і ввечері), з п'ятниці по понеділок також є одна денна пара поїздів до станції Ізноскі, а по буднях — ще одна пара до цієї станції ввечері. Обслуговують маршрути рейкові автобуси РА2.

Далеке прямування

Станом на 1 січня 2020 років через станцію Калуга-1 курсують 4-6 пар пасажирських поїздів далекого прямування напрямком на Дніпро, Кривий Ріг, Курськ, Москву. Всі поїзди мають на станції тривалу зупинку (не менше 30 хвилин).

Влітку з Москва-Пасажирська-Київська призначається поїзд далекого прямування сполученням Москва — Анапа.

Пасажирські платформи

На станції 5 пасажирських платформ. Дві (№ 6 і 8) високі, острівні, у тупикових колій, які використовуються зазвичай електропоїздами. 2 низькі острівні: одна (№ 7) у тупикових колій, інша (№ 4) — у прохідних колій, це найдовша платформа на станції. Одна берегова низька платформа біля будівлі вокзалу у прохідної колії є продовженням платформи № 6. Над станцією — пішохідний міст. З нього немає сходів до платформ.

Примітки

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Калуга I

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.