Каністерапія

Каністерапія (від лат. canis собака) — метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. Є одним із методів зоотерапії.[1]

Дитина обіймає собаку

Зв'язок з собакою є ефективним відволіканням для людей, які страждають від психічних розладів, депресії або тих, хто просто відчуває себе самотнім. Наприклад, у будинках для людей похилого віку або в дитячих будинках, де собака для дітей є другом і істотою, про яку вони повинні піклуватися. Для людей з психічною та фізичною інвалідністю терапія з собаками є частиною реабілітації, оскільки допомагає тренувати (навантажувати) деякі частини тіла. Дуже важливим і успішним методом є позиціювання.

У дітей каністерапія найбільш часто використовується в логопедії, реабілітації слуху, а також для дітей з порушенням інтелектуального розвитку (синдром Дауна, ДЦП, із розладами аутичного спектру)[2].

Каністерапія також використовується як допоміжний психотерапевтичний метод для вирішення різних ситуацій, коли інші методи неефективні чи непридатні. Каністерапія знає наступні форми: активності, терапія, навчання, і втручання в кризу.[2]

Типи пацієнтів

Найбільші результати позиціювання собаки помічені в людей з інвалідністю, які страждають від м'язових спазмів чи тремтіння. Той же принцип був, але успішно використовуються для пацієнтів із захворюваннями, які викликають тремор м'язів (наприклад, хвороба Паркінсона).

Освіта

У Чехії, Іспанії та Польщі є спеціальність «каністерапевт». В Ізраїлі є післядипломна освіта, після якої видається диплом державного зразка з тією є спеціальністю.[3]

Примітки

  1. Beiger та Jean, 2011.
  2. Що таке каністерапія, та як собака може стати лікарем. hromadske.radio. Громадське радіо. 4 лютого 2019. Архів оригіналу за 13 січня 2021. Процитовано 13 січня 2021.
  3. Лагута Людмила (5 травня 2019). Пухнасті реабілітологи. oth.nlu.org.ua. Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади. Процитовано 13 січня 2021.

Джерела

Посилання

  • Список робіт у Зведеному каталозі Чеської Республіки, тема яких каністерапія(чес.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.