Каплиця блаженної Броніслави (Краків)

Пам'ятник культури Малопольського воєводства[1]: реєстраційний номер А-308 від 2 січня 1968 року.

Каплиця блаженної Броніслави
50°03′17″ пн. ш. 19°53′33″ сх. д.
Тип споруди каплиця
Розташування  Польща, Краків
Архітектор Фелікс Ксенжарський
Початок будівництва 1856
Стиль неоготика
Належність Католицька церква
Єпархія Краківська архідієцезія
Стан культурна спадщина Польщіd
Епонім Броніслава (блаженна)
Каплиця блаженної Броніслави (Краків) (Польща)
 Каплиця блаженної Броніслави у Вікісховищі
Інтер'єр каплиці блаженної Броніслави

Каплиця блаженної Броніслави (пол. Kaplica bł. Bronisławy) католицька каплиця, побудована в неоготичному стилі; знаходиться на пагорбі Сикорнік біля кургану Костюшка у Кракові, Польща. Пам'ятник культури Малопольського воєводства.

Історія

Згідно з місцевими переказами, на пагорбі Сикорнік жила самотня черниця-премонстранка блаженна Броніслава. Черниці з жіночої чернечої конгрегації розвивали культ цієї блаженної. За указом настоятельки Премонстранток Зофії Урбанської, в 1702 році на пагорбі Сикорнік була побудована невелика каплиця, присвячена блаженній Броніславі. У 1778 році, під час правління настоятельки Петронели Понятовської, була здійснена реконструкція каплиці в стилі бароко. Художник Анджей Радванський в цей же час написав для каплиці кілька ікон з життя блаженної Броніслави. Наприкінці XVIII століття біля каплиці був побудований невеликий будинок для черниць.

У 1854 році, під час будівництва австрійською владою фортифікаційних споруд біля кургану Костюшка у Кракові, перша каплиця блаженної Броніслави була знесена. У 1856 році розпочалося будівництво нової каплиці за проектом краківського архітектора Фелікса Ксенжарського. У 1860 році у вівтарі нової каплиці була розміщена нова ікона блаженної Броніслави.

13 вересня 1861 року відбулося освячення сучасної каплиці. У той час будівля перебувала всередині австрійських фортифікаційних споруд на західній стороні, в безпосередній близькості від кургану Костюшка.

2 січня 1968 року каплиця блаженної Броніслави була внесена до реєстру пам'яток культури Малопольського воєводства, які охороняються державою.

Примітки

  1. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych — województwo małopolskie[недоступне посилання з Декабрь 2017]

Література

  • Michał Rożek Salwator — zabytki i tradycje Zwierzyńca, Kraków 1988.
  • Rożek M., Gondkowa B., «Leksykon kościołów Krakowa», Verso Kraków, s. 41-42, 2003

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.