Качваха

Качваха (कुशवाहा) раджпутський клан, що володів землями на півночі Раджпутани. Найбільшими князівствами були Алвар, Майхар, Талчер, Амбер (потім Джайпур). В багато в чому піднесення цього клану пов'язано тривалим союзом з представниками династії Великих Моголів.

Прапор Пахранга колишнього штату Джайпур. До прийняття прапора Пахранга (п'яти кольорових) Раджею Man Singh I of Amber, оригінальний прапор Качвахи був відомий як "прапор Джаршахі (з позначкою дерева)".
Чандрамахал у Міський палац, Джайпур, який був побудований Качваха Раджпутів.

Історія

Своє міфічне походження вели від Сонячної династії. безпосередньо себе вважали (й вважають) нащадками Куша (тому іноді їх називали кушваха), сина Рами.

Першими князями Качваха стали після занепаду раджпутів Чандела й Парамара у X ст. після вторгнення мусульманських загарбників до Індії.

Найвпливовішими князями з цього клану були правителі Амбера. Засновником був Дулахарай, який у 1093 році став раджею. Втім в подальшому до середини XVI ст. ці раджи не мали суттєвого впливу, підкоряючись або правителя Марвара чи Мевара.

У 1562 році раджа Амбера Біхарі Дас перейшов на бік падишаха Акбара, а його син Бгаґван Дас і онук Ман I Сінґх увійшли до складу. Донька Біхарі Даса — Хір Кунварі — стала дружиною Акбара. В подальшому Бгаґван Дас і Ман Сінґх зіграли важливу роль у розширенні Могольської імперії.

Наступники вірно служили падишахам Джахангіру, Шах Джахану та Ауранґзебу. Першим магараджею стає Джай Сінґх II (1699–1743). Також відомий як математик і астроном. Він заснував нову столицю місто Джайпур у 1727 році. в цей час князі Джайпуру оголюють усі держави качвахів.

З початком занепаду імперії Великих Моголів відбувається послаблення впливу Джайпуру. Наприкінці XVIII ст. велика Джайпурська держава розпалася. Кожна із гілок клану стала самостійною. У 1803 році. після захоплення Делі англійцями, магараджа Джагат Сінґх II (1803–1818) уклав з Ост-Індською компанією союзний договір. У 1818 році Джайпур визнав британський патронат.

Під час Сипайського повстання Рам Сінґх II (1835–1880) у 1857 році спрямував свої війська на допомогу англійців для придушення повстання.

Магараджа Ман Сінґх II (1922–1949) у 1948 році, незабаром після проголошення незалежності Індії, підписав наказав до приєднання своєї держави до Індії.

Джерела

  • Henige, David (2004). Princely states of India;A guide to chronology and rulers
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.