Кенайський півострів

Кенайський півострів (англ. Kenai Peninsula, також півострів Кенай) — великий півострів, який видається у Тихий океан з південного берега Аляски, США. Назва Кенай ймовірно походить з рос. Кенайская, російської назви для затоки Кука, що межує з півостровом з заходу та відокремлює його від решти Аляски[1]. Більша частина півострову адміністративно належить до округу Кенайський півострів.

Кенайський півострів
Місцезнаходження Аляска (затока), Тихий океан
Країна США
Регіон Аляска

 Кенайський півострів у Вікісховищі

Герасим Ізмайлов був першим європейцем, що дослідив та наніс півострів на карту в 1789 році; а от Атапаски та Алутики жили на півострові тисячі років.

Географія

Озера та гори Кенайського півострову

Півострів простягнувся приблизно на 240 км на південний захід від Чугацьких гір, на південь від Анкориджу. Він відділений від материка з заходу затокою Кука та зі сходу затокою Принца Вільгельма.

Покриті льодовиками Кенайські гори (до 2 130 м.н.м.) тягнуться вздовж південно-східного краю півострова вздовж узбережжя Аляскинської затоки. Переважна частина цих гір включена до Національного парку Кенай-Фіордс. Північно-західне узбережжя півострова вздовж затоки Кука більш пласке та заболочене, зі значною кількістю малих озер. Всередині півострова є декілька великих озер, включно з Скілак (озеро) та Тустумена (озеро).

Річки півострова включають Кенай, відому своєю популяцією лосося, з притокою Російською; Касилов та Анкор. Затока Качемак, менша затока в більшій затоці Кука, вдається в південно-західну частину півострова.

В східній та південній частині півострова є багато льодовиків, зокрема тут розташовані льодовикові поля Сарджент та Гардінг та численні льодовики, що з них витікають.

Міста

На півострові розташовані декілька з найбільш населених міст південної Аляски, включно з Сьюардом на березі Аляскинської затоки, Солдотна, Кенаєм та Купер Лендінгом вздовж затоки Кука, та Гомером на затоці Качемак, а також менші селища та поселення.

Транспорт

Місто Гомер є відомим закінченням системи асфальтованих автомагістралей в Північній Америці та є популярним туристичним напрямком для автотуристів, які доїхали до Аляски з нижніх 48 штатів. Сьюард є південним кінцем Аляскинської залізниці. Регулярні авіарейси здійснюються до аеропортів Кенай та Гомер, Солдотна та Сьюард. Сьюардська автомагістраль з'єднує Сьюард з Анкориджем, а автомагістраль Стерлінг є хребтом, що поєднує інші великі міста півострова з Анкориджем.

Клімат

Клімат півострова є прибережним, тобто відносно м'яким зі значною кількістю опадів. Це одна з небагатьох територій Аляски, де можливе сільське господарство, а вегетаційний період достатній для заготівлі сіна та вирощування деяких інших культур.

Природні ресурси та економіка

Півострів має поклади природного газу, нафти та вугілля. Також розвинена риболовля — як комерційна, так і приватна. Велику долю займає туризм та суміжні галузі зі спорядження послуг гідів для мисливців та рибалок. Кенайський півострів відомий як «дитячий майданчик Аляски».

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.