Кенсінгтонський замок

Кенсінгтонський замо́к — (англ. Kensington lock) — невеликий отвір у корпусі деяких ноутбуків, РК-моніторів та інших пристроїв, призначений для сполучення зі спеціальним замком (на зразок велосипедного замку) з сталевим тросом, що охоплює будь-який нерухомий, великогабаритний або важкий предмет. Застосування такої конструкції дозволяє знизити ризик крадіжки пристрою.

Підключений замо́к Kensington на стороні ноутбука.

Деякі виробники пропонують пристрій, що нагадує Кенсінгтонський замок, але кріпиться до порту (COM, LPT або VGA).

Використання

Kensington замки можуть бути використані в найрізноманітніших умовах, як правило, як фактор стримування для запобігання крадіжки. Особи можуть використовувати їх в громадських місцях, таких як завантажених офісах, кафе, готельних номерах і бібліотеках. Компанії можуть використовувати їх для забезпечення потрібного устаткування, яке повинно бути залишено в громадських місцях, таких як комп'ютерні дисплеї в роздрібному магазині або відео проектори, що використовуються в конференц-залі готелю.

Користь

Кенсінгтонський замок легко долається зловмисником з відповідними інструментами, тому не запобігає спланованій крадіжці — до того ж багато моделей Кенсінгтонських замків легко ламаються. Зате він дуже ефективний проти крадіжок «на ривок», коли злодій хапає пристрій і біжить — в магазинах, готелях і т. д.

У деяких пристроях (наприклад, моніторах) щілина для замку пластмасова, і тому замок легко вирвати «з м'ясом». Втім, перепродати такий пристрій буде складно — по ушкодженнях корпусу очевидно, що його вкрадено.

Альтернативи

Деякі виробники пропонують подібні механізми блокування, які не вимагають спеціального отвору замка. Вони обладнують популярний порт, наприклад, VGA або порт принтера спеціальними гвинтами або ж отворами для кріплення замків на місці. Інші є повністю електронними, і випромінюють сигнал, якщо вони будуть вилучені з гнізда. Ці механізми більш універсальні, але займають цілий порт, який використовувати за основним призначенням неможливо.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.