Клоака Максима

Клоа́ка Ма́ксима або Вели́ка Клоа́ка (лат. Cloaca Maxima від лат. cloaca — «критий канал», «труба для протоку фекалій, нечистот») — великий стічний канал, що є частиною античної каналізації в Римі.

Клоака Максима

41°53′44″ пн. ш. 12°29′05″ сх. д.
Країна  Італія
Розташування Рим
Тип каналізація
місце розкопок і draind

Клоака Максима
Клоака Максима (Італія)
 Медіафайли у Вікісховищі
Схема протікання Клоака Максима
Клоака Максима на Римському форумі

Історія

П'ятий цар Риму Луцій Тарквіній Пріск заклав систему осушних каналів між Палатином та Капітолієм, де пізніше і виник вже осушений Форум Романум. Найважливішим з тих каналів і була Клоака Максима. Канал пролягає через систему підземних вод «Velabrum» і вливається в Тибр біля моста Емілія «Pons Aemilius». Розмір каналу становить 3 м шириною та 4 м висотою. Богині цього потоку Венус Клоаціна (Venus Cloacina) був побудований вівтар на Форум Романум.

Довжина тунелю 320 м. Облицювання його зроблено з використанням тесаного туфу та травертину з включенням буту та цегли. Портал тунелю був закріплений склепистою кладкою з туфових клинових блоків, які розташовані в три ряди. Стікання нечистот в тунель відбувалося як через вертикальні отвори, так і через бокові тунелі, що мають різний перетин.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.