Клондайк

Клондайк (англ. Klondike або англ. Clondike) — регіон, що розташований на території Юкон, на північному заході Канади[2], на схід від кордону з Аляскою. Клондайк простягається уздовж невеликої річки з однойменною назвою, що впадає в річку Юкон, яка розташована на схід від міста Доусон-Сіті.

географічний регіон
Клондайк
64°03′45″ пн. ш. 139°25′50″ зх. д.
Країна  Канада
Регіон Юкон
Література [1]
Долина Ханкер Крік, Клондайк

Клондайк став знаменитий через знамениту «Клондайкську золоту лихоманку», що почалася в 1897 р. та закінчилася в наступному році. Незважаючи на те, що сама лихоманка закінчилася, золото тут видобувають донині (єдине призупинення робіт сталося наприкінці 1960-х — початку 1970-х років).

Загальна площа золотоносного району — 1800 км². За весь час експлуатації видобуто 300 тонн золота. Запаси, що залишилися, оцінюються у десятки тонн. Річний видобуток — до 80 кг золота.

Нижче наведені приблизні статистичні числа:

  • близько 1 мільйона осіб збиралося вирушити за золотом в Клондайк;
  • близько 100 тисяч дійсно за ним пішли;
  • близько 60 тисяч людей загинуло дорогою, або повернулося назад;
  • близько 40 тисяч людей дійшло до Доусона;
  • лише 4 тисячі з них дійсно знайшли золото…

Саме слово «Клондайк» утворилося від Кучинського слова «фрон-дайк» (thron-dyke), що означає «Річка-молот». Ранні золотошукачі визнали це слово важким для вимови, і внаслідок його спотворення з'явилася назва «Клондайк».

Надалі слово «клондайк» («відкрити клондайк») стало прозивним і стало позначати місце повне незліченних скарбів.

Див. також

Примітки

    • Енциклопедія Нутталлаd
  1. 64° 3′ 45″ N, 139° 25′ 50″ W

Джерела

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.