Ковбой

Ковбой (від англ. cow — корова і англ. boy — хлопець) пастух, підпасок у Північній Америці, зокрема на її західних землях (Дикому Заході) у XIX–XX ст. Ковбої, їхній спосіб життя і мислення сильно вплинули на формування сучасної культури США.

Ковбой

Батьківщина американських ковбоїв — штат Техас. Тут їх називають cowpuncher. Справжні ковбої і нині, як і колись, випасають худобу і/або беруть участь у родео.

Характерним є одяг ковбоїв: капелюх (стетсон), чоботи з гострим носком і з каблуком (їх легко засунути в стремена, і вони допомагають вершникові втриматися у сідлі), сорочка в клітинку, шкіряна жилетка, джинсові штани (по яких могли ще одягати чапси — спеціальні захисні шкіряні штани) тощо.

Слово "ковбой" зафіксоване в англійській мові з 1725 року, і означало воно вершника, що випасав стадо.

Слово з'явилося близько 1000 року в Ірландії.[1] Первісно цим словом у 1830-х роках у Техасі називали крадіїв мексиканської худоби.[1]

У сучасному розумінні термін розпочали вживати в південно-західній частині США після громадянської війни в зв'язку з розвитком тваринництва в цьому регіоні.

Примітки

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.