Ковельський промислово-економічний коледж

Ковельський промислово-економічний коледж ЛНТУ — коледж є структурним підрозділом Луцького національного технічного університету і входить до складу навчально-науково-виробничого інституту неперервного навчання. Є правонаступником Ковельського машинобудівного технікуму, створеного як самостійний навчальний заклад з вечірньою формою навчання наказом Міністра машинобудування для тваринництва та кормовиробництва СРСР від 11 вересня 1978 за № 228.

Ковельський промислово-економічний коледж Луцького НТУ
КПЕК ЛНТУ
51°12′14″ пн. ш. 24°40′33″ сх. д.
Тип вищий навчальний заклад
Країна  Україна
Розташування Волинська область
Засновано 1978
Акредитація I  рівня
Директор Селівончик Тетяна Василівна
Студентів 1030
Викладачів 61
Адреса вул. Заводська, 23, м. Ковель
Сайт kpeklntu.at.ua

Історія

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 1991 року № 227 «Про заходи щодо виконання Закону України «Про підприємства та організації союзного підпорядкування, що розташовані на території України» наказом Міністерства вищої освіти України від 28 листопада 1991 року № 231 Ковельський машинобудівний технікум прийнятий до системи Мінвузу України, а з 4-го травня 1992 року – підпорядкований Міністерству освіти України. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 459 від 08.06.2004 р. Ковельський машинобудівний технікум реорганізований і приєднаний до складу Луцького державного технічного університету як відокремлений структурний підрозділ, а наказом Міністерства освіти і науки України № 883 від 25.11.2004 року перейменований в Ковельський промислово-економічний коледж Луцького державного технічного університету. Згідно Указу Президента України N 335/2008 від 11 квітня 2008 року Луцький державний технічний університет набув статусу «національного» і, відповідно, зараз коледж має назву Ковельський промислово-економічний коледж Луцького національного технічного університету.  

Основним напрямком діяльності коледжу є підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації фахівців за державними замовленнями та угодами з юридичними і фізичними особами для промислових підприємств машинобудування, установ, організацій, бухгалтерського обліку та контролю.  

Загальна чисельність працівників коледжу – 130 осіб. Навчально-виховний процес здійснює 61 інженерно-педагогічний працівник, які мають відповідну фахову освіту та досвід роботи. 28 із них мають вищу кваліфікаційну категорію, чотири – старші викладачі, шість – викладачі-методисти. Базовим підприємством є Ковельський завод сільськогосподарських машин ВАТ «Ковельсільмаш».  

Коледж розміщується на території 4,7 га. В комплексколеджу входить: 

- навчально-побутовий корпус; 

- навчально-виробничі майстерні; 

- дев'ятиповерховий гуртожиток на 344 місця; 

- котельня, господарські приміщення; 

- спортивна база (спортивний зал, кабінет фізичного виховання, зал атлетичної гімнастики, футбольне поле, гімнастичне містечко, спортивні площадки).

У навчально-побутовому корпусі коледжу розміщена актова зала, їдальня. Одним із структурних підрозділів коледжу є бібліотека з читальним залом на 56 місць та книгосховищем. 

Навчальні кабінети та лабораторії оснащені необхідними технічними засобами навчання, навчальною та довідковою літературою, відповідними методичними посібниками, навчальними моделями, плакатами, планшетами. В навчальних кабінетах, лабораторіях використовуються, діапроєктори і програвачі, персональні комп’ютери. В навчальному процесі використовуються діючі моделі машин і механізмів, які були виготовлені студентами при виконанні курсових та дипломних проєктів. 

Значну роль у навчально-виховному процесі відіграє бібліотека. Особлива увага приділяється комплектуванню книжкового фонду по забезпеченню студентів підручниками та іншою навчальною літературою. Працівники бібліотеки надають допомогу в проведенні виховних годин в групах, проводять індивідуальну роботу з студентами, застосовуючи в своїй роботі найбільш актуальні форми і методи пропаганди книги. Створено умови для поза аудиторної самостійної роботи студентів з усіх навчальних дисциплін, її інформаційного та методичного забезпечення. 

В навчальному процесі широко використовуються персональні комп'ютери. Для комп’ютерного забезпечення навчального процесу в коледжі створено навчальні кабінети і лабораторії: 

- кабінет інформатики і обчислювальної техніки; 

- лабораторію обчислювальної техніки та програмування; 

- лабораторію інформаційних систем обліку. 

В цих аудиторіях розміщено персональні комп’ютери типу Celeron 1,8 GHz, Pentium ІІІ, Pentium IV. Для забезпечення використання комп’ютерної техніки в коледжі створено загальний банк тестових програм для контролю якості знань студентів а також програм для самостійного вивчення окремих розділів навчальних дисциплін. До таких програм відносяться:

1. Універсальна тестова програма «UNITest»; 

2.   Пакет    тестових   завдань    для   контролю знань   з дисциплін:  «Організація виробництва»,   «Основи менеджменту»,    «Економічний аналіз», «Маркетинг», «Системи автоматизованого проектування», «Технологія сільськогосподарського машинобудування»; 

3. Пакет завдань для перевірки якості підготовки до комплексного державного екзамену; 

4. Набір програм для перевірки знань студентів з дисципліни «Інформатика та комп’ютерна техніка»; 

5. Програма для перевірки знань правил дорожнього руху; 

6. САПР КОМПАС 3D V8. 

В навчальному процесі широко використовується плоттер, з допомогою якого роздруковуються креслення для курсових і дипломних проєктів, розроблені з використанням комп’ютерних технологій. 

Між навчальними кабінетами і лабораторіями створено локальну мережу, що дає змогу викладачам і студентам коледжу користуватися ресурсами Інтернету. Крім навчальних кабінетів і лабораторій, персональні комп’ютери встановлені в кабінетах з курсового та дипломного проєктування, загальної електротехніки, технічної механіки, бухгалтерського обліку. 

Помітним імпульсом в роботі педагогічного колективу є постійна увага і практична допомога з боку ректорату Луцького національного технічного університету. На базі даного університету викладачі коледжу підвищують свою кваліфікацію, обмінюються досвідом роботи, вивчають передовий педагогічний досвід. Ректор університету, проректори, декани факультетів постійно беруть участь в роботі державних екзаменаційних комісій коледжу. В даний час в аспірантурі ЛНТУ навчається п’ять інженерно-педагогічних працівників. 

Відповідно до наказу управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації щорічно в м. Луцьку відбувається виставка-ярмарок педагогічних технологій «Творчі сходинки педагогів Волині». Колектив коледжу представляє на виставку значну кількість методичних матеріалів, навчально-методичних посібників. 

Коледж підтримує тісні зв'язки з Луцьким національним технічним університетом, Новоград-Волинським промислово-економічним технікумом, Нововолинським електромеханічним технікумом та іншими навчальними закладами. Все нове і прогресивне використовується в навчально-виховному процесі коледжу.

Сучасна структура коледжу

  • Виробництво сільськогосподарських машин (технік-механік)
  • Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів (технік-механік)
  • Бухгалтерський облік (бухгалтер)
  • Організація виробництва (організатор виробництва)
  • Обслуговування програмних систем і комплексів (технік-програміст)
  • Організація перевезень і управління на автотранспорті

Випускники

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.