Козацький край

«Козацький край» — міжрегіональна газета для України, Подоння, Північного Кавказу (включно Кубань). Заснована у 1993 р. у м. Донецьк. Виходила у 1993—1996 рр. Обсяг — 8-4 сторінок формату А3. Разовий наклад 3-2 тисячі. Частота видання — 1 раз на місяць.

Історія

Проект газети опрацьований у Донецькому обласному Товаристві української мови (ДТУМ) у 1993 р. і реалізований як додаток до газети «Східний часопис». Ідея проекту, яка належала проф. В. С. Білецькому — створення єдиної газети для тих регіонів України, Кубані, Подоння і Північного Кавказу, у яких до сьогодні ще сильні традиції козацтва. Статті друкувалися мовою, якою писали автори (українською, російською, кубанською «козацькою говіркою» — «балачкою»). Газета мала не політичне, а радше культурологічне, просвітницьке обличчя. Розповсюдження здійснювалося через мережу громадських розповсюджувачів у зазначених регіонах та з підпискою газети «Східний часопис».

  • Редакційна колегія: Микола Тищенко (в.о. редактора «Східного часопису»), Микола Тернавський (голова «Товариства української культури Кубані» (ТУКК), Станіслав Бліднов (Донецьк, технічне забезпечення), Володимир Білецький (редактор перших 6-ти випусків).
  • Підтримка проекту. Проект на урядовому рівні підтримав Міністр у справах національностей і міграцій Олександр Ємець.
  • Оцінка проекту журналістами. Відомий донецький журналіст Володимир Ільїн розцінив газету «Козацький край» як
“ідеологічний прорив України у Росію, у свідомість людини на Сході України, на Кубані, де вона сама для себе була і є значною мірою “терра інкогніта””.

Резонансні проекти-аналоги

У 1999 р. громадський науково-освітній центр «Можливість» (Донецьк) на деякий час відродив газету «Козацький край», але вона вже вміщувала матеріали переважно про донецьке козацтво, зокрема козацьку організацію «Кальміуська паланка».

З 2004 р. у Донецьку регулярно (один раз на місяць) видається аналог «Козацького краю» — газета українського реєстрового козацтва «Україна козацька» (редактор Світлана Чорна), яка висвітлює як сьогоденну, так і історичну козацьку тематику, і є, по суті, культурологічним, історико-освітнім і громадським виданням.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.