Коляка Раїса Іванівна

Коляка Раїса Іванівна (24 серпня 1958(19580824), с. Карабутове Конотопського району Сумської області29 грудня 2009 смт Решетилівка Полтавської області) — май­ст­ри­ня художнього ткацтва , членкиня Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.

Раїса Іванівна Коляка
Народження 24 серпня 1958(1958-08-24)
с. Карабутове Конотопського району Сумської області
Смерть 29 грудня 2009(2009-12-29) (51 рік)
  смт Решетилівка Полтавської області
Країна  СРСР Україна
Навчання Кролевецьке професійне училище
Діяльність художниця
Напрямок ткацтво
Звання Національної Спілки майстрів народних мистецтв України

Біографія

Раїса Іванівна Коляка народилась 24 серпня 1958 року в с. Карабутове Конотопського району Сумської області.

Отримавши професійну освіту, працювала в Решетилівці: майстром ткацької ді­льниці фабрики художніх виробів. Від 1990 року – майстром виробничого навчан­­ня Художнього професійного ліцею з ткацт­ва. Начвчала майстерності створення традиційних та тематичних гобеленів, килимових виробів, що зачаровують красою, українською самобутністю та неповторністю, відтворюють родинні традиції. Учасниця мистецьких виставок від 1994.

Освіта

В 1977 році закінчила Кролевецьке училище (Сумська область). Наставник - Г.Соловйов .

Трудова діяльність

Працювала в Решетилівці майстром ткацької ді­льниці фабрики художніх виробів: виготовляла тканини, що оздоблюють сучасне житло, інтер’єри для громадських установ та підприємств, та для створення одягу. До її готової продукції входять декоративні рушники, покривала і скатертини, наволочки для диванних подушок, килими, серветки, тканини для жіночого одягу тощо. Від 1990 року – майстром виробничого навчан­­ня Художнього професійного ліцею з ткацт­ва.

Роботи майстрині

Серед робіт майстрині– ткані перебір­­ні рушники, плахти (ручне ткацт­во), тканини для жіночих блуз та суконь, жіночий костюм (2003).

Досягнення

З 1991 року – член Національної спілки художників України. Творчо працює над створенням рушників і тканин для жіночих суконь.

Брала участь у багатьох Всеукраїнських та міжнародних виставках народного і декоративно-ужиткового мистецтва від 1994 року

Джерела

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.