Конвой N-206

Конвой N-206 –японський конвой часів Другої Світової війни, проведення якого відбувалось у грудні 1943-го.

Палау
Рабаул
1
Шлях проходження конвою N-206. Приблизний район атак авіації на конвой позначений як «1»

Місцем призначення конвою був Рабаул – головна база у архіпелазі Бісмарку, з якої японці вже майже два роки провадили операції на Соломонових островах та сході Нової Гвінеї. Вихідним пунктом при цьому став важливий транспортний хаб японців Палау у західній частині Каролінських островів. До складу конвою N-206 увійшли транспорти Кайка-Мару, Аляска-Мару, Цейлон-Мару, Пасифік-Мару, Рюя-Мару (Ryua Maru) та Кайто-Мару. Ескорт складався із мисливців за підводними човнами CH-37 та CH-38.

12 грудня 1943-го судна вийшли із Палау та попрямували на південний схід. 14 та 16 грудня двічі виявляли підводні човни, проте атак так і сталось (у першому випадку ескортні судна відігнали ймовірну ворожу субмарину, у другому конвой провів маневр ухилення).

Під вечір 19 грудня в районі за півсотні кілометрів на північ від Кавієнгу (острів Нова Ірландія) конвой атакував літаючий човен «Каталіна», проте ця перша атака була відбита. Втім, вже через півтори години, о 20:40, відбувся другий авіаналіт, в якому брали участь бомбардувальники В-24. У результаті був вражений транспорт Кайто-Мару, який мав на борту 420 вояків зі складу 212-го будівельного загону ВМФ та вантаж вугілля. Судно загорілось та затонуло наступного дня. Загинуло 262 військовослужбовця та 26 членів екіпажу.

О 21:32 відбувся новий наліт, під час якого поцілили Аляска-Мару. Судно, яке везло великі обсяги продовольства, обмундирування, озброєння та інших запасів, було полишене і так само, як і Кайка-Мару, затонуло на наступний день. Під час атаки на Аляска-Мару загинув лише один член екіпажу, тоді як інші були врятовані мисливцем за підводними човнами CH-37.

Під час другої та третьої атак певні пошкодження отримали також Кайка-Мару і Пасифік-Мару, проте вони змогли продовжити шлях разом з конвоєм, котрий 20 грудня прибув до Рабаулу.[1]

Примітки

  1. Japanese Transports. www.combinedfleet.com. Процитовано 10 грудня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.