Кордовська синагога

Кордовська синагога (ісп. Sinagoga de Córdoba) — це історична споруда у Єврейському кварталі Кордови, Іспанія, збудована 1315 року. Як частина історичного центру Кордови[4] включена до Світової спадщини ЮНЕСКО. Зараз використовується як музей.

Кордовська синагога
ісп. Sinagoga de Córdoba
Західна стіна синагоги
Тип споруди будівля музеюd
synagogue desecratedd
Пам'ятка історичної спадщини Іспаніїd[1] і синагога[2]
Сучасний статус музей
Розташування Іспанія, Історичний центр Кордови
Архітектор Ісаак Мохеб
Початок будівництва 1314
Кінець будівництва 1315
Стиль мудехар
Належність юдаїзм, сефарди
Стан Об'єкт культурної спадщини Іспаніїd[1] і Об'єкт культурної спадщини Іспаніїd[2]
Оригінальна назва англ. Córdoba Synagogue
ісп. Sinagoga[2]
         Світова спадщина         
Historic centre of Córdoba
Тип Культурний
Критерії i, ii, iii, iv
Ідентифікатор 313
Регіон ЮНЕСКО Європа і Північна Америка
Зареєстровано: 1984 (8 сесія)
Внесено зміни 1994
Кордовська синагога (Іспанія)
 Кордовська синагога у Вікісховищі[3]

Опис

Синагога була збудована у стилі мудехар під керівництвом Ісхака Мохеба 1315 року (5075 за єврейським календарем)[5], про що свідчить вибитий напис приблизно такого змісту:

Невелике святилище та притулок Свідоцтва, яке закінчив Ісхак Мохеб, син пана Ефрейна Вадова у сімдесят п'ятому році. Дай Боже повернутись та поспішити відновити Єрусалим![5]

Вона складається з двору, вхід на який з вулиці; зали-вітальні та молитовної кімнати. На східній стороні зали є сходи, якими піднімаються на жіночу галерею. З галереї через три декоративні арки відкривається вид на молитовну кімнату, розмір якої складає 6,95×6,37 м.

Після вигнання євреїв з Іспанії у 1492 р., будівлю використовували з різною метою, включно з лікарнею сказу, каплицею чоботарів та дитсадком. У 1885 році її оголосили національною пам'яткою Іспанії. З того часу було проведено декілька циклів реставрації, у тому числі наймасштабніші — реставрація 1929 року під керівництвом Фелікса Ернандеса та реставрація 1977—1985 рр., після якої будівля була знову відрита до 850-ї річниці народження Маймоніда.

Галерея

Примітки

Див. також

  • Перелік найстаріших синагог світу
  • Інші добре збережені синагоги, збудовані до вигнання євреїв з Іберійського півострова, — синагоги в Іхарі, Толедо (Іспанія) та Тумарі (Португалія).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.