Кочі – Бенгалуру/Мангалуру

Кочі – Бенгалуру/Мангалуру – трубопровідна система для поставок природного газу, імпортованого через термінал Кочі, до ряду районів південної Індії.

У 2012 році поблизу столиці штату Керала ввели в дію термінал для прийому та регазифікації зрідженого природного газу. Першими його клієнтами стали підприємства місцевої індустріальної зони, до якої прокладено трубопровід довжиною 43 км. Планувалось, що на другому етапі газогін продовжать на північ уздовж узбережжя до Koottanad, звідки одна гілка продовжить шлях до головного порту штату Карнатака Мангалуру, а друга попрямує на північний схід до столиці цього ж штату Бенгалуру.[1] При цьому загальна довжина системи повинна скласти 1104 км,[2] діаметр труб становитиме 600 мм, а пропускна здатність до 5,8 млрд.м3 на рік.

Проте практична реалізація другого (і по суті основного) етапу стикнулась з судовими позовами з боку дрібних фермерів, через землі яких повинна пройти траса. Хоча газопровід прокладається у підземному виконанні (глибина не менше 1,2 метри), а землі після цього повернуть у сільськогосподарський оборот, проте наявність 20-метрової зони обмеження окремих робіт не дозволятиме використовувати ділянки як раніше.[3] В результаті будівництво зупинилось на кілька років, а термінал в Кочі працював на 10% від своєї потужності. Нарешті, на початку 2016 року Верховний Суд Індії дозволив відновити будівництво газопроводу Кочі – Мангалор.[4]

Можливо також відзначити, що в кінцевих точках маршруту газопровід від Кочі повинен з`єднатись з іншими елементами газотранспортної системи Індії - трубопроводами Дабхол – Бенгалуру (введений у 2013 році) та Дабхол – Джайгарх – Мангалуру (спорудження очікується у кінці 2010-х). Таким чином буде створена суцільна газотранспортна мережа на західному узбережжі від Гуджарату до Керали.

Примітки

  1. Kochi LNG Terminal. Hydrocarbons Technology. Процитовано 15 березня 2017.
  2. GAIL gets 2nd extension for Kochi-Mangalore pipeline - The Economic Times. The Economic Times. Процитовано 15 березня 2017.
  3. Villagers say no to Kochi, Mangalore gas pipeline. Deccan Herald. Процитовано 15 березня 2017.
  4. India: Court gives nod for Gail’s Kochi LNG pipeline. LNG World News (амер.). Процитовано 15 березня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.