Країна походження товару

Краї́на похо́дження — країна (митний союз або економічне угруповання), в якій товар було повністю вироблено або піддано достатній переробці чи обробці.

Мітка «Зроблено в Швейцарії» на годиннику TAG Heuer

Походження є «економічною» національністю товарів, які перебувають в комерційному торговельному обігу.

Країна походження (національність) та тарифна класифікація товарів визначаються для можливості встановлення мит та еквівалентних платежів або будь-яких митних заборон або зобов’язань, що до них застосовуються.

Існують два види походження – непреференційне та преференційне, і митний режим товарів при імпорті визначається походженням, яке вони мають.

Непреференційне походження

Непреференційне походження в основному надає товарам «економічну» національність і не надає їм будь-яких переваг. Непреференційне походження отримується товарами, «повністю отриманими» в одній країні, або, коли у виробництво продукту залучено дві або більше країн, такий статус походження отримується в країні, в якій було проведено останню значну, економічно обґрунтовану обробку або переробку.

Непреференційне походження використовується, наприклад, при визначенні того, чи є товари об’єктом антидемпінгових заходів або кількісних обмежень, та для статистичних цілей. Воно також може використовуватись для визначення походження в контексті «маркування походження» (тобто маркування «вироблено в») товарів.

Преференційне походження

Преференційне походження надається товарам з окремих країн, коли вони відповідають певним критеріям.

Критерії преференційного походження загалом вимагають, щоб товари були піддані більш значній обробці або переробці, ніж це вимагається для отримання непреференційного походження. Водночас, повністю отримані товари також можуть скористатись перевагами статусу преференційного походження.

Преференційне походження надає певні переваги товарам, які є предметом торгівлі між країнами, які уклали таку угоду, зазвичай імпорт за зниженими ставками мита або без сплати мита.

Теоретично всі продукти можуть скористатись перевагами преференційного походження. Насправді ж країна не надаватиме преференції товарам, які вона вважає чутливими для своєї промисловості, і таким чином такі питання повинні обговорюватись між сторонами угоди.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.