Кремшніта

Кремшніта босн. krempita, нім. Cremeschnitte, угор. krémes, угор. krémes, пол. kremówka, рум. cremșnit, cremeș, crempita, серб. кремпита / krempita, словац. Krémeš, словен. kremna rezina, kremšnita) — кремовий торт зі збитими вершками і заварним кремом, популярний у кількох центральноєвропейських країнах. Є багато регіональних варіацій, але всі вони включають основу з листкового тіста та заварний крем.

Cremeschnitte
Альтернативні
назви
босн. krempita, хорв. kremšnita, нім. cremeschnitte, угор. krémes, пол. kremówka, рум. cremșnit, cremeș or crempita, серб. кремпита/krempita, словац. Krémeš, словен. kremna rezina or kremšnita
Група страв Десерт
Походження  Австрія
Необхідні компоненти Листкове тісто, збиті вершки та заварний крем
Схожі страви Kremna rezina, Samoborska kremšnita, Zagrebačka kremšnita
Bled cremschnitte

За країною

Словенія

У Словенії кремна резина (kremna rezina) зазвичай асоціюється з містом Блед, альпійським туристичним центром на північному заході Словенії. Рецептний торт був зроблений у місцевому готелі Парк в 1953 році Іштваном Ковачевичем, шеф-кухарем кондитерського магазину готелю. Він приїхав до Бледа з Сербії, де подібний торт був уже відомий. Станом на жовтень 2009 року в готелі було запечене 10 мільйонів кремових тортів з моменту його створення.[1][2] Назва десерту означає просто «кремовий шматочок». Більшість місцевих жителів називають його кремшніта ( kremšnita ), з німецького слова Cremeschnitte, з тим же значенням. У той час як «кремна резина» з Бледа відзначила свою 10 мільйонну продукцію, Slaščičarna Lenček, що знаходиться у Домжале, у 2013 році відсвяткував 75-річчя з моменту свого першого виготовлення свого варіанту Lenčkova kremna rezina.

Хорватія

Кремпіта

У Хорватії два найпопулярніші варіанти  самоборська кремшніта (Samoborska kremšnita) з міста Самобор і загребська кремшніта (Zagrebačka kremšnita) з Загреба. Надзвичайно популярний самоборська кремшніта характеризується наявністю верхівки з листкового тіста, з начинкою з переважно заварного крему(менше збитими вершками) з безе і обробленою цукровою пудрою. Загребська кремшніта має характерну шоколадну глазур, замість верхньої частини листкового тіста, зберігаючи при цьому основу з листкового тіста. Класичний рецепт Самоборської кремшніти вважається розробленим Джуро Лукачічем на початку 1950-х років на основі різних ранніх варіантів, знайдених в загребських кондитерських виробах.[3]

Сербія, Боснія і Герцеговина

Которські кремпіта (кремовий пиріг від Котора)

В Сербії та Боснії і Герцеговині, страва відома як кремпіта («кремовий пиріг»). Звичайно готується з листкового тіста.[4] Начинка звичайно з заварного крему, рідше з крему безе (збиті яєчні білки і цукор). Схожий рецепт, але тільки з начинкою безе називається шампіта (Šampita).

Чорногорія

Найвідоміші в Чорногорії з которські кремпіта. За винятком оригінального рецепту, вони відрізняються від інших кремітонів тим, що їх роблять з трьох шарів тіста і двох шарів крему. Щороку у Которі проводиться фестиваль "Которська паста", присвячений цій смакоті.[5]

Польща

Австралія

В Австралії, страва відома як vanilla slice.

Нова Зеландія

В Новій Зеландії, страва відома як custard slice, у якому листкове тісто знизу, заварний крем, листкове тісто зверху, та посипано ваніллю чи цукром.

Примітки

  1. Bled: praznovanje ob 10-milijonti kremni rezini (Slovenian). RTV Slovenia. 10 жовтня 2009. Процитовано 31 травня 2019.
  2. Deset milijonov originalnih blejskih kremnih rezin (Slovenian). Dnevnik Newspaper. 12 жовтня 2009. Процитовано 31 травня 2019.
  3. Archived copy. Архів оригіналу за 25 травня 2012. Процитовано 31 травня 2019.
  4. Rolek, Barbara. Serbian Custard Slice Recipe - Krem Pita. About.com: Eastern European Food. Процитовано 31 травня 2019.
  5. Kotorska Krempita. topmontenegro.com. Процитовано 27. 3. 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.