Кримінальний кодекс Польщі (1997)

Кримінальний кодекс Республіки Польща від 06 червня 1997 р. (пол. Kodeks karny [Rzeczypospolitej Polskiej], Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, k.k. z 1997 r.) — законодавчий акт (пол. Ustawa), який регламентує питання злочинів і кримінальної відповідальності у Польщі. Набув чинності з 1 вересня 1998 р.([1]), замінивши "соціалістичний" КК Польщі 1969 р. Структурно складається з Загальної, Особливої та Військової частин. Діє паралельно з Фінансовим кримінальним кодексом Польщі 1999 р. (пол. Kodeks karny skarbowy).

Структура

Новелізація КК Польщі щодо заборони неправомірного втручання в показники лічильника пробігу механічного транспортного засобу (березень - квітень 2019 р.)

Від лютого 2019 року у парламенті Польщі перебував на розгляді законопроект про внесення змін до Закону про дорожній рух та Кримінального кодексу щодо запобігання неправомірному втручанню в показники лічильника пробігу механічного транспортного засобу. Необхідність криміналізації таких дій зумовлюється потребою запобігти введенню в оману покупців при купівлі вживаних автомобілів щодо технічного стану транспортного засобу[2]. Адже практика "скручування" (пол. cofanie licznika) показників лічильника пробігу механічного транспортного засобу (дорогоміра / пол. drogomierza) для мети продажу автомобіля набула у Польщі значного розповсюдження.

15 березня 2019 року на засіданні Сейму цей Закон було схвалено у третьому читанні в цілому[3], а 12 квітня цей Закон без будь-яких змін Сенатом було направлено на підпис Президенту[3].

25 квітня Президент Польщі Анджей Дуда підписав зазначений Закон[4] [5].

Згідно з цим Законом, зміни до Кримінального кодексу набудуть чинності через два тижні після їх опублікування (ст. 5 Закону про зміну Закону про дорожній рух та Кримінального кодексу)[6].

Станом на 28 квітня 2019 цей закон не був офіційно опублікований у "Щоденнику законів"[7]. Текст закону офіційне видання "Щоденник законів" оприлюднило 10 травня 2019 року[8].

Юридичний аналіз змін до КК Польщі за Законом від 15 березня 2019 року

Зміни до Кримінального кодексу вносить ст. 2 Закону.

Відповідно до цієї статті титул (назва) розділу XXXVI КК отримує звучання (назву) "Злочини проти господарського обігу/обороту і майнових інтересів в цивільно-правовому обороті", а після ст. 306 Кодекс доповнвюється статтею 306a, котра містить три параграфи наступного змісту:

§ 1. Хто змінює показники дорогоміра механічного транспортного засобу або втручається у достовірність його вимірів, підлягає покаранню позбавлення волі від 3 місяців до 5 років.

§ 2. Такому ж покаранню підлягає, хто розпорядився іншій особі про виконання діяння, передбаченого § 1.

§ 3. У випадку меншої тяжкості виконавець діяння, передбаченого § 1 або 2, підлягає штрафу, покаранню обмеження чи позбавлення волі на строк до 2 років[6].

Примітки

Коментарі КК Польщі

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.