Крістофер Дорнер

Крістофер Дорнер
Christopher Dorner
Ім'я при народженні англ. Christopher Jordan Dorner
Народився 4 червня 1979(1979-06-04)
Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США
Помер 12 лютого 2013(2013-02-12)[1] (33 роки)
Angelus Oaksd, Сан-Бернардіно, Каліфорнія, США
·вибух
Громадянство США
Національність Афроамериканець
Місце проживання США, Нью-Йорк
Діяльність gridiron football player, офіцер ВМФ, поліцейський, spree killer, злочинець, серійний вбивця
Alma mater Southern Utah Universityd і Cypress High Schoold
Заклад Департамент поліції Лос-Анджелеса і Резерв ВМС США

Крістофер Дорнер (англ. Christopher Dorner) — американський убивця, колишній поліцейський. Звільнений з роботи 2009 року. Після цього Крістофер звинуватив колег у расизмі та корупції[2], про що написав у своєму маніфесті. 3 лютого 2013 Дорнер вбив трьох людей та втік на автомобілі. Після цього злочину було розпочато масштабне полювання на вбивцю[3]. 12 лютого в його будинку стався вибух, унаслідок якого Дорнер загинув[4].

Нагороди

За свою службу у військових підрозділах Дорнер отримав такі нагороди:[5]

Медаль за службу національній обороні (США)
Медаль за Іракську кампанію (США)
Медаль за службу у війні з тероризмом (США)
Відзнака за службу в морі (США)
Відзнака за службу за кордоном (США)
Медаль за службу в резерві Збройних силах (США)
Медаль Берегової Охорони США за влучну стрільбу з гвинтівки
Медаль Берегової Охорони США за влучну стрільбу з пістолета

Маніфест

Перед тим як вдатись до серії убивств та втечі від поліції, Дорнер опублікував детальний матеріал на своїй сторінці у Фейсбуці, на початку лютого 2013, описуючи свою передісторію, мотивуючі чинники та плани. Цей матеріал називають «маніфестом Дорнера»[6]. Телестанція KTLA в Лос-Анджелесі опублікувала скориговану його версію, в якій цензурувала імена, проголошені в оргіналі маніфесту (включно із персонами, відомими в місцевому медіа), тим самим зробивши текст документу важким для розуміння.[7]

В маніфесті Дорнер розповідає про те, як його звільнили з посади в поліції Лос-Анджелеса за звинувачення своєї колеги офіцера Еванс у застосуванні насильства щодо підозрюваного, не зважаючи на те, що сам підозрюваний та деякі інші свідки під присягою засвідчили, що факт насилля (удари ногою в область лиця) з боку пані Еванс відбувся. В маніфесті Дорнер вимагав від поліцейських Лос-Анджелеса публічного зізнання у вчиненні помсти щодо нього за його скарги щодо фактів насилля, расизму та корупції в поліції.

9 лютого 2013 року поліцейський департамент Лос Анджелеса анонсував, що дисциплінарні провадження з роз'яснення подій, що призвели до звільнення Дорнера з поліції, будуть відновлені.[8]

Цікаві факти

  1. 10 лютого 2013 року влада Каліфорнії оголосила нагороду в розмірі 1 мільйона доларів за інформацію про місцеперебування Дорнера. Ця цифра є найбільшою в історії Лос-Анджелеса.
  2. В 2002 році Дорнер з однокласником знайшли валізу з $8,000, які належали Енідській Корейській церкві Благодаті в місті Енід штату Оклахома. Вони віддали валізу до поліції.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.