Кубок світу з хокею із шайбою

Кубок світу з хокею із шайбою (англ. World Cup of Hockey) хокейний турнір серед національних збірних, що проводиться перед початком старту хокейного сезону з 1996 року. Ці змагання замінили інший турнір Кубок Канади, що проводився з 1976 по 1991 рік.

Трофей 1996 року

Історія

Вперше турнір був проведений у 1996. У розіграшах Кубка світу беруть участь найсильніші професійні гравці НХЛ. Як правило, серед учасників турніру — дві північноамериканські збірні, а також чотири європейські на запрошення організаторів.

Формат турніру змінювався за рішенням організатаров. Якщо в першому турнірі брали участь шість національних збірних, а в плей-оф виявили володаря кубка в три матчевому протистоянні до двох перемог, американці перемогли канадців у серії 2:1. У другому турнірі брали участь вісім збірних, до шістки провідних збірних додались німці та словаки. Збірні були поділені на дві групи: європейську та північноамериканську, а виявляли володаря кубка в плей-оф, правда цього разу фінал складався з одного фінального матчу в якому канадці перемогли фінів 3:2.

Турнір 2016 року проходив в одній країні — Канаді в двох групах. Окрім шести провідних збірних замість німців і словаків у турнірі брали участь ще дві збірні. Це збірна Європи, яка складалась з гравців Австрії, Данії, Німеччини, Норвегії, Словаччини, Словенії, Франції та Швейцарії і молодіжна збірна Північної Америки, що представляла молодих гравців віком до 23-х років з Канади та США. На груповому етапі збірні виявили чотири найкращих збірних, які в плей-оф у півфіналі і фіналі (серія до двох перемог) визначили переможця турніру.

Трофей

У 2004 році канадсько-американський архітектор Френк Гері розробив новий трофей для турніру. Він виготовлений з композитного сплаву міді та нікелю, а також твердого литого уретанового пластику.[1] Трофей був підданий критиці спортивною спільнотою, зокрема критична стаття в Toronto Sun під заголовоком "What is that?".[2]

Результати

РікГосподар фіналу1-е місце2-е місцеПівфіналісти
1996 Монреаль США Канада Росія та  Швеція
2004 Торонто Канада Фінляндія Чехія та  США
2016 Торонто Канада Європа Росія та  Швеція

Див. також

Примітки

  1. Baurick, Tristan (May 13, 2004). "Architect's love of the game inspiration behind Cup trophy", Ottawa Citizen, p. C2.
  2. Adams, Noah (3 вересня 2004). Frank Gehry's World Cup of Hockey Trophy (Radio Interview.). National Public Radio. Процитовано 11 жовтня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.