Культура Казахстану

Культура Казахстану — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених казахським народом, протягом його історії.

Укріплення Раїм. Вигляд із верфі на Сирдар'ї. Робота Тараса Шевченка. Папір, акварель (20,5 × 29,8). Раїм. 19.06 — 25.07 1848.

Генезис

Казахстан має чітко сформовану культуру, яка базується на традиціях кочового скотарського господарства населення та ісламу, який встановився тут ще у 7-12 столітті. Баранина та багато інших традиційних продуктів зберігають символічне значення для казахської кухні. Значною мірою казахська культура формувалась під впливом тюркського кочового способу життя. Найбільшою відмінною рисою казахського народу є гостинність.

Вплив української культури

Значними є взаємні впливи казахської і української культур. Найяскравішим прикладом є художня та літературна творчість Тараса Григоровича Шевченка. Особливо вразила Шевченка природа Казахстану і культура його населення, що відобразилось, насамперед, у його живописі. Традиційно, одною із найбільш чисельних є українська громада у Казахстані. Українці мешкають переважно на півночі Казахстану та у великих містах країни, де і відбувається обмін культурним досвідом обох народів.

Кіно Казахстану

Див. також

Примітки

    Джерела

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.