Кусумі Морікаґе

Кусумі Морікаґе (бл. 1620 1690) японський художник періода Едо.

Кусумі Морікаґе
久隅 守景
Народився бл. 1620
провінція Каґа
Помер 1690
о. Садо
Підданство Японія
Діяльність митець, художник
Відомий завдяки художник
Alma mater школа Кано
Вчителі Кано Тан'ю
Діти Кійохара Юкінобу

Життєпис

Народився близько 1620 року в провінції Каґа. Навчався у художника Кано Тан'ю, ставши одним з чотирьох найкращих його учнів. Художника чекала блискуча кар'єра, до того ж він одружився з племінницею Тан'ю, але раптово Кусумі погиркався з майстром і пішов зі школи. Дотепер достеменно невідомо, що призвело до розриву. Висловлюється думка, що Морікаґе не захотів сліпо наслідувати китайські зразки. До того часу в нього склалося своє художнє бачення, образне сприйняття і розуміння тем і сюжетів. Тривалий час жив у Кіото.

З 1673 року він працював в провінції Кага, ставши офіційним художником даймьо клану Маеда в Канадзаві, де працював до 1680 року. В цей час створював розписи для кераміки кутані. Невідомо, де Морікаґе закінчив свої дні. За однією з версій, він чимось не догодив сьогуну, за що був засланий до острова Садо.

Творчість

«Насолода вечірньою прохолодою»

Виробив власний стиль, поєднавши техніки Кано Тан'ю з живописом Сессю. Уславився як автор картин, що зображують життя простих людей, сільських трудівників, селян, які працюють в полі або збирають хмиз. Крім цього, він малював пейзажі (жанр катьога — «квіти і птахи») з видами природи, тварин, птахів, не настільки пишних і прекрасних, як майстра школи Кано, а непомітних, невиразних, але від цього не менш прекрасних. Часто створював образи широким планом у живій і швидкій манері пензля. Найвідомішими є двостулкова ширма «Насолода вечірньою прохолодою» (віднесено до Національних скарбів Японії, зберігається у Токійському національному музеї) і ширми, що зображують сільськогосподарські роботи в чотири сезони.

Джерела

  • Laurance P. Roberts: Morikage. In: A Dictionary of Japanese Artists. Weatherhill, 1976. ISBN 0-8348-0113-2.
  • Tazawa, Yutaka: Kusumi Morikage. In: Biographical Dictionary of Japanese Art. Kodansha International, 1981. ISBN 0-87011-488-3.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.