Кікудзіро

«Кікудзі́ро» (яп. 菊次郎の夏 Кікудзіро: но нацу, «Літо Кікудзіро») — восьмий фільм Такесі Кітано, Японія, 1999.

Кікудзіро
яп. 菊次郎の夏
Жанр кінокомедія[1][2] і комедія-драма
Режисер Кітано Такесі[1][3][4]
Продюсер Masayuki Morid
Сценарист Кітано Такесі
У головних
ролях
Кітано Такесі[3][5], Beat Kiyoshid[4], Great Gidayud[4], Kayoko Kishimotod[3][5][4], Yūko Daiked, Kazuko Yoshiyukid[5], Fumie Hosokawad[5] і Akaji Marod[5][4]
Оператор Katsumi Yanagishimad
Композитор Хісайсі Дзьо
Кінокомпанія Bandai Visuald і Tokyo FMd
Дистриб'ютор Netflix і FandangoNow
Тривалість 117 хв.
Мова японська
Країна Японія
Рік 1999
IMDb ID 0199683
office-kitano.co.jp/contents/kikujiro/

Сюжет

Дія фільму відбувається в Японії, в наші дні. Масао, маленький хлопчик, навчається в школі і живе з бабусею, але почалися літні канікули і всі друзі поїхали відпочивати, а Масао нікуди їхати. Знайшовши у будинку в шафі листівку з адресою матері, Масао вирушає на її пошуки, але зустрічає колишню бабусину сусідку з чоловіком, яка просить чоловіка допомогти Масао в його пошуках. Про їхні пригоди, дорогу, взаємини цієї дивної парочки і розповідає цей дивно добрий фільм.

Короткий зміст

Герой фільму на ім'я Кікудзіро не може похвалитися розумом і добрим смаком. Він не любить працювати і не вміє плавати, але зате може лихословити і шахраювати. Кікудзіро обожнює азартні ігри і нерідко розв'язує життєві проблеми за допомогою кулака. Але сталося так, що саме цього нахабного і безвідповідального суб'єкта доля вибрала на роль компаньйона і захисника для малюсінького, ангелоподобного і дуже самотнього хлопчика на ім'я Масао. Тихий і мовчазний малюк Масао мріє побачити свою матір, яка давно переїхала на узбережжя, залишивши дитину на піклування бабусі. Разом з дорослим хуліганом Кікудзіро хлопчик вирушає до моря на пошуки матері. Цю неймовірно дивну парочку чекає захоплююча і повна пригод подорож.

У ролях

  • Біт Такесі - Кікудзіро
  • Юсуке Секігуті - Масао
  • Недзумі Мамура - Мандрівник
  • Грейт Гідаю - Товстий байкер
  • Ракка ІДЕ - Лисий байкер
  • Каеко Кісімото - Дружина Кікудзіро
  • Кадзуко Йосіюкі - Бабуся Масао
  • Юко Дайке - Мати Масао
  • Біт Кієсі - Людина на зупинці

Цікаві факти

  • Кікудзіро - ім'я батька Такесі Кітано
  • Коментарі режисера:
«Після "Фейєрверку" я відчув, що мої фільми стереотипні, "ватажок банди, насильство, життя і смерть", і мені важко ототожнювати себе з ними. Тому я вирішив зробити фільм, який ніхто не міг би передбачити. По правді кажучи, сюжет даного фільму належить до жанру, який поза моєю компетенцією. Але я все одно вирішив зняти цей фільм, щоб довести собі, що я впораюся зі звичайною історією і зроблю її повністю своєю, зі своєю режисурою. Насправді, хоча історія звичайнісінька, я провів величезну кількість експериментів з образами, і думаю, що вийшов досить дивний авторський фільм повністю під моєю маркою. Думаю продовжити обманювати очікування глядачів, в позитивному сенсі».

Відзнаки

  • Найкращий актор (Такесі Кітано), Valladolid International Film Festival, 1999
  • Найкраща актриса другого плану (Каеко Кисимото), Award of the Japanese Academy, 2000
  • Найкраща музика до фільму (Дзе Хісаісі), Awards of the Japanese Academy, 2000
  • Премія ФІПРЕССІ Такесі Кітано «за сприйняття драми самотності і самозаглиблення з оригінальним почуттям смішного і за багатюще індивідуальне режисерське бачення світу», 1999
Коли я був маленьким, я майже не говорив зі своїм батьком. Він пив, бився, і я ховався від нього під ліжком. Фільм «Кікудзіро» розпочався з того, що я захотів розповісти історію про когось, хто міг би бути моїм батьком, хоча практично нічого не знаю про реальні взаємини батька і сина. Я спеціально дав головному герою театральне, а не зазвичай японське ім'я, щоб зберегти дистанцію.
Такесі Кітано
[6]

Примітки

  1. http://www.imdb.com/title/tt0199683/
  2. http://www.metacritic.com/movie/kikujiro-no-natsu
  3. http://stopklatka.pl/film/kikujiro
  4. http://www.filmaffinity.com/es/film317448.html
  5. http://www.imdb.com/title/tt0199683/fullcredits
  6. Джерело цитати:
    Weekend кінофестиваль. Щоквартальний додаток до журналу Коммерсантъ Weekend. Випуск перший. 2008. — С. 15.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.