Лабораторія мікотоксикології ІП УААН

Лабораторія мікотоксикології Інституту птахівництва Національної академії аграрних наук України — лідер у галузі мікотоксикології в Україні.

Лабораторія мікотоксикології
Країна  Україна
Підпорядкування НААН України

Сфера наукових інтересів лабораторії торкається токсигених грибів і мікотоксинів як основних забруднювачів зерна і зернопродуктів. Розробляються засоби і способи діагностики і профілактики мікотоксикозів тварин.

Основні напрямки досліджень

  • Токсикологічні дослідження кормів і кормових добавок.
  • Розробка кількісних методів визначення мікотоксинів і антибіотиків в кормах.

Розроблений метод визначення Т-2 токсину і НТ-2 токсину в зерні і комбікормах, який відрізняється високою чутливістю, специфічністю, доступністю і не має світових аналогів.

  • Діагностика мікотоксикозів с.-к. тварин

Описані раніше невідомі в світовій ветеринарній практиці мікотоксикози птиці – некротичний стоматит індичок і гусей, синдром погіршення якості яєць у курей, синдром гігантських тестикулів у півнів. Виявлені етіологічні чинники названих мікотоксикозів і розроблені методи їх діагностики і профілактики.

  • Лікування і профілактика мікотоксикозів
    • Розроблений інформативний і достовірний спосіб оцінки активності сорбентів для мікотоксинів.
    • Виявлена здатність насіння злакових і бобових культур, а також коренеплодів трансформувати Т-2 токсин до менш токсичних метаболітів.
    • В лабораторних і виробничих умовах вивчається ефективність застосування сорбентів і пробіотиків при мікотоксикозах.
    • Розроблений оригінальний високоефективний спосіб профілактики Т-2 токсикозу птиці, який базується на застосуванні гіпохлориту натрію. Використання цього способу протягом 8-12 місяців в умовах птахогосподарств призводило до підвищення збереження птиці на 5-8% і продуктивності на 8-10%.
  • Обґрунтування МДУ мікотоксинів

Обґрунтований максимально допустимий рівень зеараленоні в кормах для курей – 80 мкг/кг, який був затверджений 2.04.2001 р. Головним державним інспектором ветеринарної медицини України. Виявлений раніше невідомий чинник контамінації зерна - нафтохіноновий мікотоксин аурофузарин - і розроблений метод його визначення.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.