Лексикон (програма)

Лексикон
Скріншот вікна Лексикон
Тип Текстовий процесор і текстовий редактор
Розробник Євгеній Веселов
Перший випуск 1984 (1984)
Платформа Dos, Windows
Операційна система Багатоплатформова
Ліцензія Пропрієтарне програмне забезпечення
Вебсайт ars.ru/products

Лексикон — редактор/текстовий процесор для ПК з DOS, створений в кінці 1980-х років в Обчислювальному центрі Академії наук СРСР Є. М. Веселова. Лексикон був надзвичайно популярний в кінці 1980-х і першій половині 1990-х років (за деякими оцінками, він був встановлений на 95% всіх російських ПК). До рубежу XX - початку XXI ст. з широким розповсюдженням Windows 3.1x і змінила її Windows 95 використання «Лексикону» різко скоротилося, а згодом припинолось повністю. Остання версія для MS-DOS - 1.4. Версії Лексикону для Windows не знайшли широкого застосування через конкуренцію з боку піратських копій русифікованого Microsoft Word.

Опис

Лексикон - перший російськомовний редактор з WYSIWYG-інтерфейсом, орієнтований на простого користувача, з простою і зрозумілою системою команд. Існували версії, що дозволяли використовувати мови народів Росії (наприклад, якутський мову).

Це перший російськомовний редактор з багатовіконним інтерфейсом, що дозволяє переносити при редагуванні частини тексту з одного вікна в інше (концепція «кишені» або буфера обміну).

Лексикон працює зі звичайними текстовими файлами, але може також додавати в них різні коди форматування (які завжди починаються з символу 0xFF). У Лексикон вбудована система перевірки орфографії.

Лексикон працює з текстовим і графічним режимами екрану, з основним та альтернативним кодуванням. Інтерфейс можна перемикати з російської на англійську і назад. Можна одночасно тримати відкритими декілька файлів (кожен в своєму вікні) і перемикатися між ними; можна виділяти і копіювати/переміщати лінійні і прямокутні блоки тексту; також можна малювати таблиці з використанням символів псевдографіки.

Лексикон працює і на нерусифікованих комп'ютерах, оскільки має свої власні екранні та принтерні шрифти, а також свій власний драйвер клавіатури.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.