Львівська Хоругва у битві при Грюнвальді

Львівська Хоругва у битві  при Грюнвальді (або хоругва землі Львівської — 1410 р) — загін лицарів з львівських земель, який брав участь у битві при Грюнвальді 1410 року.

Львівська Хоругва у битві при Грюнвальді
"Галицькі хоругви у Грюнвальдській битві 15 липня 1410 року", картина Артура Орльонова
На службі 1410
Країна Руське Королівство
Чисельність понад 300 до 500 кінноти та піхотинців
У складі Війська Королівства Руського
Штандарт блакитне полотно з золотим левом
Війни/битви Велика війна / Грюнвальдська битва

Прапором Хоругви було блакитне полотно з золотим левом, що ніби здирається на скелю (свідчення хроніста Яна Долгуша). Невідомо, чи на той час голову лева прикрашала корона. Також збереглось зображення гербу Хоругви у Гербовнику Яна Долгуша.

 Учасники битви

Відомості про учасників Хоругви не збереглися, тому її ймовірне наповнення та вигляд  визначалися за аналітичними дослідженнями учасників Львівського  Братерства Паладинів: В. Федорінином, С.Холодом та А. Леськівом.

Проводився аналіз переліку руських (українських) лицарів, що жили на львівських землях та несли військовий обов'язок.

Власне військовим обов'язком називали зобов'язання слугувати королю  «списом» та виставляти до війська певну кількість стрільців (арбалетників або лучників).

Військовою одиницею слугував «спис», що складався з самого лицаря, його найближчих родичів та зброєносців, які могли бути і неповнолітніми, та певною кількістю лучників. Цих лучників набирали із сіл, що належали лицарю. В загальному «спис» налічував у середньому від 5 до 10 людей.

Відповідно до кількості лицарів та шляхетних сімей, які жили у та навколо Львова, кількість «списів» могла перевищувати 300, тобто загальне число вояків Хоругви наближалось до 1000.

Імена, які пов'язують з Хоругвою, це Іванко Сушик з Романова, Станіслав Коритко («спис» та 5 лучників), лицар роду Попелів («спис» та 4 лучника), Драгин Волох (2 «списа» та 9 лучників), Данило Задеревенецький (2 «списа» та 10 лучників), Ходко Черемиш («спис» та 6 лучників).

Герб Львівської Хоругви в гербровнику

 Сучасне представлення

Преставлення гербу Хоругви у 2014р

З 2014 року на Грюнвальдській битві Львівська Хоругва відтворена та постійно представлена на щорічній інсценізації Bitwa pod Grunwaldem завдяки зусиллям учасників Лицарського ордену Паладинів після трирічних перемовин із польською владою та історичним товариством. З 2017 року до відтворення долучились учасники клубу "Айна Бера".

 Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.