Майнові права

Майнові́ права́ — це права фізичних чи юридичних осіб, які пов'язані з майном, відмінні від права власності.

Законодавче регулювання

Поняття майнового права визначено статтею 3 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". Відповідно до нього майновими правами визнаються будь-які права, пов'язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності , а також інші специфічні права та права вимоги.

Моментом виникнення майнових прав у їх носія вважається загально прийнятий момент набуття права власності

Моментом набуття права власності на майнові права є момент, визначений відповідним правочином. Правочин, який визначає наявність у набувача відповідних прав, відмінних від права власності.

Де використовується

При купівлі-продажу квартири. Наприклад, на етапі будівництва у замовника є тільки майнові права на об'єкт будівництва, тобто замовник має право володіння, розпорядження та користування правами на майно, але право власності на конкретну квартиру він придбає тільки в майбутньому. Самого майна ще не існує, існують тільки майнові права на нього[1].

Див. також

Примітки

  1. Інвестуємо в нерухомість правильно (на прикладі реального договору). Юридична фірма «Патріот», Київ (uk-UA). 7 листопада 2016. Процитовано 10 липня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.