Мала Капела (тунель)

Тунель Мала Капела (хорв. Tunel Mala Kapela) — автомобільний тунель у Хорватії на магістралі A1. Найдовший тунель Хорватії[1], довжина 5 821 метр. Прокладено під горою Мала Капела в напрямку з північного заходу на південний схід, сполучає два історичних регіони Центральну Хорватію і Ліку. Північний портал тунелю знаходиться біля села Модруш (Карловацька жупанія), південний портал — біля села Єзеране (Лицько-Сенська жупанія). Найближчі міста до тунелю уздовж магістралі Огулин на північ і Оточаць на південь.

Мала Капела
Названо на честь Мала Капелаd
Держава  Хорватія
Адміністративна одиниця Карловацька жупанія
Ліцько-Сенська жупанія
Дата офіційного відкриття 2005
Проходить над/під Мала Капелаd
Несе на собі Автошлях A1 (Хорватія)
Довжина або відстань 5,8 км
 Мала Капела у Вікісховищі

Мала Капела має склад з двох тунелів, у кожному з них рух здійснюють в одному напрямку двома смугами.

Будівництво тунелю здійснювали в два етапи. В 2005 було побудовано перший тунель, в цьому ж році було відкрито рух цією дільницею магістралі, рух у тунелі тимчасово здійснювали в обох напрямках по одній смузі. В 2009 було закінчено будівництво другого тунелю, після чого трафік здійснюють чотирма смугами, у кожному з тунелів — дві смуги в одному напрямку.

A1 — платна автомагістраль, плату за проїзд тунелем стягують під час оплати проїзду магістраллю. Окремої плати за проїзд тунелем немає.

Характеристика

Північний портал тунелю знаходиться на висоті 562 м над рівнем моря, південний — на висоті 575 метрів. Безкоштовний дублер автобану (шосе E71) долає гору серпантином, через перевал на висоті 880 м над рівнем моря. За рахунок невеликих вигинів біля обох порталів довжини двох тунелів різні, північно-західний має довжину 5 821 м, південно-східний — 5 780 м. Тунелі вириті за 25 м один від одного, сполучені 6 проїздами і 14 пішохідними проходами.[2]

Ширина автомобільного полотна в обох тунелях — 7,7 метрів, дозволена швидкість руху — 100 км/год. Тунель обладнано автономною системою видалення води.

Тунель побудовано новоавстрійським методом (en:New Austrian Tunnelling method), при прокладці застосовували бурові та вибухові роботи. Головну складність при прокладці представляли печери і карстові явища, які широко поширені в Далмації.

Тунель обладнано електронними покажчиками швидкості, які дозволяють варіювати максимально дозволену швидкість в залежності від дорожніх умов. У Малій Капелі встановлено обладнання, що дозволяє приймати дві FM-радіо станції і користуватися стільниковими телефонами.

Трафік

Оскільки автомагістраль A1 є платною, трафік через тунель враховується за кількістю машин, що минули пункти оплати. Згідно зі статистикою, на дільниці траси, в яку входить тунель Мала Капела, денний трафік в середньому за рік становить 12 640 автомобілів, денний трафік в середньому за літо — 31 166 автівок[3]. Настільки різке зростання руху влітку пояснюється тим, що магістраль A1 — один з основних шляхів, яким туристи прямують на курорти Адріатики.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.