Мануель Рівера-Ортіс

Мануель Рівера-Ортіз (народився 23 грудня 1968 в Посо Хондо, Гуаяма, Пуерто-Рико) – американський документальний фотограф пуерториканського походження, автор кількох фотографічних колекцій, отримавший ряд нагород за свої роботи. Рівера-Ортіз найкраще відомий за його соціально-документальної фотографії умов життя людей в менш розвинутих країнах. Рівера-Ортіз проживає в Рочестері, штат Нью-Йорк, в Нью-Йорку і в Цюриху.

Мануель Рівера-Ортіз
англ. Manuel Rivera-Ortiz
Народження 23 грудня 1968(1968-12-23) (53 роки)
Guayama, Пуерто-Рико
Національність  США
Країна  США
Жанр фотографія
Навчання Вища школа журналістики при Колумбійському університетіd, Nazareth Colleged і East High Schoold
Діяльність фотограф, журналіст, художник, фотокореспондент
Напрямок Концептуальна, документальна фотографія
Премії En Foco New Works Photography Award (2004),
Artist of the Year Award, Arts and Cultural Council for Greater Rochester (2007),
Сайт www.rivera-ortiz.com rivera-ortiz.com]www.rivera-ortiz.com]

 Мануель Рівера-Ортіс у Вікісховищі

Біографія

Рівера-Ортіз народився в бідній родині в окрузі Посо Хондо, поза Гуаяма на Карибському узбережжі Пуерто-Рико, старший з десяти дітей (у тому числі четверо напіврідких братів та сестер та дві зведені сестри). Він виріс у зморщеній жерстяній халупі із земляною підлогою без водопроводу. Його батько займався нарізанням в ручну цукрової тростини на полях фабрик Центральної Мачете та Центральної Агірре на заході днів цукрової промисловості Пуерто-Рико, і, слідуючи Зафрі або збору врожаю цукру, трудився як фермер-мігрант в Новій Англії і у Середньо-Атлантичних державах.

Коли Рівері-Ортізу було 11 років, його батьки розлучилися, і його батько переїхав з дітьми до континентальної частині США в Холіок, штат Массачусетс. Розлучення з матір’ю, яку він не бачив з тих пір, відзначилося на Рівері-Ортізу на все життя. Він відвідував заняття в Маунт Холіокському та Спрингфілдському коледжах в рамках літньої програми Массачусетська Освіта для Мігрантів, де йому запропонували його перші курси з фотографії та кіно розвитку. Пізніше сім'я переїхала в Рочестер, штат Нью-Йорк. Хоча іспанська є його першою мовою, Рівера-Ортіз закінчив середню школу Іст Хай (Рочестер, штат Нью-Йорк) з ознакою і американські курси з англійської та інші мовні курси. У школі Іст Хай Рівера-Ортіз проживав в одній кімнаті з Кімом Баттеном протягом чотирьох років, де вони стали друзями. Потім він працював журналістом. У 1995 році Рівера-Ортіс закінчив з відзнакою коледж Назарет, отримавши ступінь бакалавра з англійської, а в 1998 році він отримав ступінь магістра у Вищий Школі Журналістики Колумбійського університету. Після закінчення школи він працював журналістом в газетах (напр. Democrat та Chronicle) та журналах (напр. Elle), але невдовзі захопився фотожурналістикою та документальною фотографією. У 2001 році він почав подорожувати як позаштатний фотограф, акцентуючись на соціальних питаннях та виставляв свої роботи на фотографічних виставках.

Фотографічна кар'єра

Багато подорожуючи, у своїх фото роботах Мануель Рівера-Ортіз фокусується на гуманітарних питаннях, що часто ігноруються засобами масової інформації. Його роботи виставлені в музеях і корпоративних колекціях, таких як Міжнародний Музей Фотографії і Кіно Жорж Істмен Хауз, Музей Мистецтв Нельсона-Аткінса і Музей мистецтв Берна. У 2004 році , він отримав нагороду Фокоса Нові Роботи з Фотографії, і в 2007 році отримав винагороду Художник Року від Ради Мистецтв та Культури Великого Рочестера. У 2002 році він фотографував Кубу, порівнюючи умови, він знайшов схожість з Пуерто-Рико часів своєї молодості. Він показував фотографії, що висвітлюють гідність Касти Далітів («Недоторканні») Індії та Аймара, що мешкають у посушливому плоскогір’ї Болівії. Він також фотографував людей з Кенії, Туреччини та Таїланду. Університет Пуерто-Рико, разом з Музеєм Мистецтв Пуерто-Рико (Музей де Арте-де-Пуерто-Рико), показав роботи Рівера-Ортіза на курсах з сучасної фотографії. Його роботи були відзначені в квітні 2008 року у журналі Rangefinder. У 2010 році Рівера-Ортіз відвідав Дхараві і Байганваді, і зняв повсякденне життя в цих мумбайських нетрях. У 2011 році він зробив документальну зйомку Поминання 11 вересня в Шенксвілі, Пенсильванія для французької фотографічної організації 24h.com. У 2012 році Вища Школа Журналістики Колумбійського Університету відзначила роботи Рівера-Ортіза, що висвітлюють бідність в країнах, що розвиваються у своїй колекції з 50 Великих Історій, що зробили випускники протягом минулого сторіччя.

Мануель Рівера-Ортіз може бути класифікований як соціальний реаліст, зосереджений на соціальних проблемах і тяготах повсякденного життя.Фотографіям Рівера-Ортіза були надані місця в галереях та музеях, поряд з художньою фотографією.

Цитата

"Іронією у моїй роботі є те, що все це фотографування постійно нагадує мені про особисте минуле. Але життя триває, не зважаючи на мою зростаючу боротьбу. Саме тому, сьогодні я роблю ці фотографії, щоб надати голос тим, кому я колись подобався та хто й сьогодні живе у бідності ". Мануель Рівера-Ортіз.


Вибрані персональні виставки

2004 Галерея Веітмен, Вашингтонський університет, Сент-Луїс, Міссурі

2004 Галерея Лінк, Ратуша, Рочестер, Нью-Йорк

2006 Сьома та Друга фото галерея у Нью-Йорку, Нью-Йорк

2006/2007 Галерея Лінк, Ратуша, Рочестер, Нью-Йорк

2007Музей Франциско Оллера та Дієго Рівера, Буффало, Нью-Йорк

2007 Вища школа журналістики Джозефа Пулітцера Колумбійського університету у Нью-Йорку, Нью-Йорк

2007 Художня галерея Уїльяма Уіппела, Південно-Західний Університет Штату Міннесота, Маршалл, MN

2007 Меморіальна картинна галерея, Рочестер, Нью-Йорк

2008 Кафе Поетів Ньюйорикен у Нью-Йорку, Нью-Йорк

2008 Свісс Ре, Цюрих, Швейцарія

Вибрані групові виставки

2003 Кредит Сьюз, Нью-Йорк, Нью-Йорк

2004 Меморіальна картинна галерея, Рочестер, Нью-Йорк

2005 Художня галерея Лонгвуд, Нью-Йорк, Нью-Йорк

2005 Художній музей Челсі, Нью-Йорк, Нью-Йорк

2005 Художні галереї університету Ліхай, Вифлеєм, Пенсильванія

2006 Жорж Істмен Хауз, Рочестер, Нью-Йорк

2007 Центральна галерея, Маямі Дейд коледж, Вольфсон Кампус, Маямі, Флорида

2007 Мистецтво Гголовного, Арт Експо, Пак Білдінг, Нью-Йорк, Нью-Йорк

2013 Сучасний Стамбул, Стамбул, Туреччина

2013 Реконтрез де Арлез, Арль, Франція

2013 Галерея Ікона, Брюссель, Бельгія


Колекції

Вища школа журналістики Колумбійського університету, Нью-Йорк.

Жорж Істмен Хауз, Рочестер, Нью-Йорк.

Художні галереї університету Ліхай, Вифлеєм, Пенсильванія.

Художня галерея і музей Вільяма Уіппла, Маршалл, Міннесота.

Музей мистецтв Нельсона-Аткінса, Канзас-Сіті, Міссурі.

Бібліотека Конгресу, Вашингтон, округ Колумбія.

Галерея

Виноски

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.