Манікюр

Манікю́р — косметичний обробіток нігтів і пальців на руках. Слово «манікюр» походить від латинського «manus», що означає кисть і «cure» — догляд, тобто означає гігієнічний обробіток, щоб запобігти хворобам, пов'язаним зі шкірою рук і нігтів, і надати рукам, а відповідно й нігтям, красивого й доглянутого вигляду.

[1]Приклад манікюру.
Манікюр

Історія розвитку манікюру

Ще в Давньому Єгипті й Китаї 3000 років тому зналися на манікюрі. У Стародавнім Єгипті різні кольори фарб для нігтів використовували як «становий код». Яскраві насичені тони вказували на приналежність до царської родини, вказували на високе суспільне становище, раби могли фарбувати нігті тільки в бліді пастельні тони. Клеопатра фарбувала свої довгі нігті в теракотовий колір звичайною хною.

У давніх культурах вважали, що довгі нігті символізують мудрість і допомагають спілкуватися з божествами, тому нігті допускалося ростити й фарбувати не тільки жінкам. Проте до чоловіків висували низку особливих вимог. Одна з них — конечна приналежність до знаті. На Русі з нігтями пов'язано безліч марновірств. Наприклад, старожили деяких сіл і до цього дня серйозно переконані й намагаються переконати інших у тому, що стригти нігті треба не інакше як у четвер.

Готували фарбу для нігтів по-різному: наприклад, у стародавньому Китаї з воску, яєчних білків, желатину й гуміарабіку. Китаянки 600 років тому воліли фарбувати нігті золотою або срібною фарбою. За часів династії Мін фарбували нігті вже чорною або червоною фарбою, а ще пізніше стали надягати на пальці золоті або срібні наконечники в формі довгих нігтів. Перший кольоровий лак, що з'явився тільки 1932 року в США, поклав початок бурхливому розвитку цієї індустрії краси у світі.

Манікюр сьогодні

Кутикульні гострозубці

Манікюр сьогодні — це ціла система догляду за руками. У сучасному розумінні це не тільки красиві нігті, але й лікувально-відновлювальні процедури, догляд за шкірою рук, технології створення штучних нігтів.

Манікюр може містити:

  • Масаж рук
  • Ванночки для шкіри рук і нігтів
  • Догляд за нігтями, полірування, надання їм форми
  • Лакування нігтів, прикрашання їх стразами тощо.
  • Нарощування нігтів

Щодо обробітку кутикули розрізняють два ріновиди манікюру — обрізний і необрізний. За обрізного манікюру, щоб зрізати кутикули використовують спеціального інструмента — кутикульні гострозубці, за необрізного — використовують дерев'яні палички або шліфують спеціальним електричним пристроєм для манікюру.

Манікюр часто сполучається з педикюром, доглядом за шкірою обличчя, перукарськими процедурами (стрижка, фарбування волосся та інші види догляду за волоссям).

Часто під словом «манікюр» розуміють тільки дизайн нігтів.

Традиційний задум френча передбачає використання прозорого лаку-основи і білого, що обрамляють кінчик нігтя. З плином часу прозорий лак поступився дорогою пастельних відтінків: бежевому, персиковому, молочному, ніжно-рожевому.[2]

Різновиди

Налічується понад 16 різновидів манікюру, зокрема серед розповсюджених такі:

  1. Європейський або необрізний манікюр — «м'який» вид манікюру, бо кутикулу не обрізають, як при класичному, а відсувають апельсиновими паличками.
  2. Французький манікюр (френч)  — відрізняється тільки способом накладання лаку (залишається білий кінчик).[3]
  3. Американський манікюр — подібний до французького, характерний лише тим, що колір лаку й помади збігається.
  4. Спа-Манікюр — манікюр з відповідними спа-процедурами (розмочування, масаж).
  5. Класичний або обрізний манікюр — манікюр, де кутикулу обрізають спеціальними щипчиками або ножицями для задирок.
  6. Апаратний манікюр передбачає шліфувати кутикулу спеціальною машинкою.
  7. Гарячий манікюр — це специфічний вид манікюру, при якому очищають кутикулу і пом'якшують її маслами. Типи масел, які можна використовувати: мінеральна олива, оливкова олія, деякі лосьйони або комерційні препарати в електричному обігрівачі.

Французький манікюр

Джеффу Пінку, засновнику професійного бренду нігтів ORLY, приписують створення природного вигляду нігтів, який пізніше назвали французьким манікюром в 1976 році.[4]

У середині 1970-х років кінорежисер доручив Пінк створити універсальний вигляд нігтів, який позбавить кіноактрис від необхідності витрачати час на перероблення нігтів, щоб вони поєднувалися зі зміною костюма. Натхненний миттєвим освітлюючим ефектом білого олівця, нанесеного на нижню сторону, Пінк припустив, що рішення полягало в застосуванні того принципу нейтралізації до верхньої частини нігтя. «Я отримав один галон білого лаку для кінчиків і рожевого, бежевого або рожевого для нігтів», — згадував він в інтерв’ю The National у 2014 році.[5]

Набір для натуральних нігтів, як тоді називав його Пінк, став хітом серед кінозірок і студій, які вважали стратегію економії часу незамінною. «Режисер сказав, що я повинен отримати «Оскар» за те, що заощадив індустрії стільки грошей», — сказав він. Зрештою, Pink взяла цей тренд на подіум у Парижі, і їм це теж сподобалося. Єдине, що йому потрібно, — подумав він, — це крутіше ім’я. Він придумав весь «французький» ребрендинг на рейсі додому до Лос-Анджелеса.[5]

Нігті, які піддалися французькому манікюру, характеризуються відсутністю штучного базового кольору і білими кінчиками у вільного краю нігтя. З цієї причини їх іноді називають «французькими підказками». Кінчики нігтів пофарбовані в білий колір, а решта нігті відполіровані в рожевий або відповідний нюдовий відтінок. Французький манікюр можна виконувати за допомогою штучних нігтів. Однак також поширеним є виконання французького манікюру на натуральних нігтях. Інша техніка полягає в тому, щоб відбілити нижню сторону нігтя білим олівцем і зафарбувати весь ніготь прозорим кольором.

Див. також

Лак для нігтів

Примітки

  1. Манікюр. vk.com. Процитовано 22 листопада 2016.
  2. Французький манікюр.
  3. Історія виникнення французького манікюру.
  4. Aha! Moment: The French Manicure. Women's Wear Daily.
  5. Orly’s Jeff Pink created the French manicure nearly 30 years ago. The National (англ.). 7 червня 2014. Процитовано 21 лютого 2022.

Джерела

Посилання

1. Манікюр і педікюр — Журнал На каблучках

2.Манікюр https://vk.com/public133640416

3. Французький манікюр на весілля

4. Офісний манікюр

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.