Марґеріта да Чітта-ді-Кастелло

Марґеріта да Чітта-ді-Кастелло (італ. Margherita da Città di Castello; 1287, Метола 13 квітня 1320, Читта-ді-Кастелло) — італійська домініканська терціарка, свята Католицької церкви, покровителька сліпих та небажаних і абортованих дітей.

Свята
Марґеріта да Чітта-ді-Кастелло, O.T.O.D.
італ. Margherita da Città di Castello
Народилася 1287
Читта-ді-Кастелло, Провінція Перуджа, Умбрія, Італія
Померла 13 квітня 1320
Читта-ді-Кастелло, Провінція Перуджа, Умбрія, Італія
Поховання San Domenicod
Шанується у Католицькій церкві
Канонізована 24 квітня 2021
У лику блаженний
День пам'яті 13 квітня
Патрон сліпих, покинутих, Pro life
Атрибути лілія, домініканський габіт
Медіафайли на Вікісховищі

Життєпис

Марґеріта да Чітта-ді-Кастелло походила з аристократичної родини. З народження була сліпа, карликова і кульгава. Будучи ще маленькою дитиною, за вказівкою батька стала відлюдницею. У 1303 році батьки її покинули і вона виховувалася в різних сім'ях. Після того, як вона віддалася на захист Немовляти Ісуса, її привели до сестер домініканок в Читта-ді-Кастелло, де вона була прийнята до Третього Ордену. Відзначалася духом покути і несла свій хрест, ніколи не скаржившись. Працювала, доглядаючи за маленькими дітьми. Особливо піклувалася хворими і в'язнями.

Марґеріта померла у віці 33 років і була похована у домініканській каплиці. Після її смерті зафіксовано двісті чудес, що сталися за її заступництвом. Незважаючи на плин часу, її тіло не розкладалося. Беатифікована Папою Павлом V 19 жовтня 1609 року. Католицька церква спогадує її пам'ять 13 квітня.

24 квітня 2021 року Папа Франциск затвердив висновки звичайної чергової сесії кардиналів і єпископів членів Конгрегації в справах святих, та вирішив поширити культ блаженної Марґеріти з Чітта-ді-Кастелло на всю Церкву, вписавши її до переліку святих і здійснивши цим акт, рівнозначний канонізації.[1]

Примітки

  1. Рівнозначна канонізація та інші рішення Папи в справах визнання святих - Vatican News. www.vaticannews.va (укр.). 24 квітня 2021. Процитовано 15 червня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.