Медіапланування

Медіаплануваннядіяльність, що забезпечує контакт цільової аудиторії з рекламним повідомленням, підрозділ маркетингу. Це відбувається через закупівлю рекламних місць у медіа і розміщення там реклами.

Контакт – найперший крок впливу реклами на споживача: якщо покупець не побачив рекламу, то вся праця креативників була непотрібною. І медіапланування забезпечує цей рекламний контакт, тобто те, щоб реклама потрапила на очі потенційному покупцеві.

Коли, за якими медійними каналами, як і скільки розміщувати рекламу, визначає медіапланер. Бажано, щоб медіапланер був медіанейтральним фахівцем. Тобто він спочатку дивиться, де і як найкраще спіймати цільову аудиторію. А вже потім на вибір медіа, як на рекламоносій.

Мистецтво медіапланування у тому, щоб розмістити саме стільки реклами, скільки потрібно, що креатив подіяв (є навіть такий показник як "ефективна частота") і не витратити при цьому зайві гроші.

Медіа стратегія (медіамікс, графік, бюджет, формати, пріорітетність позицій) є часткою рекламної стратегії (креатив+медіа).

Рекламна стратегія є часткою комунікаційної стратегії (весь комплекс маркетингових комунікацій, включаючи піар, акції зі стимулювання збуту, івент-менеджмент, всього більше 20 інструментів).

Комунікаційна стратегія є часткою маркетингової стратегії (решта 3 "пі": продукт, плейсмент, прайс).

Маркетингова стратегія є часткою бізнес стратегії (гроші).

Для медіапланування використовуються кілька базових медіапоказників:

Коли мова йде про цільову аудиторію рекламованого продукту, то медіапланер оперує такими показниками як цільовий рейтинг, сумарний цільовий рейтинг (TRP), ціна за тисячу цільових контактів, індекс відповідності (Affinity). Також користуються такими показниками як ефективна частота (EffFr).

Рекламні кампанії координують з сезонними коливаннями попиту на продукт.

І безумовно, у медіаплануванні враховується бюджет, відведений на рекламну кампанію. Одним з етапів медіапланування може стати оптимізація. Оптимізація медіакампанії – це зниження її вартості з мінімальною шкодою для ефективності. Безумовно, оптимізацію можна робити за будь-яким критерієм. Наприклад, можлива оптимізація за охопленням, частотою, часом. У таких випадках критерій оптимізації обов'язково вказується.

Див. також

Посилання та джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.