Мережа прямих трансляцій

Мережа прямих трансляцій — це група радіостанцій, телебачення та інших електронних засобів масової інформації, які укладають угоду про передачу в ефір, або трансляцію певних матеріалів з централізованого джерела. Наприклад PBS (СГМ — Система Громадського Мовлення) та BBC (БГМ — Британське Громадське Мовлення) є телевізійними мережами, які забезпечують програмування для місцевих філіалів телевізійних станцій, використовуючи сигнали, які можуть бути підхоплені звичайним домашнім телебаченням.

Потік медіа, інтернет-радіо та трансляція в Інтернеті іноді вважаються формами прямих трансляцій, незважаючи відсутність радіостанцій. Його практикуючі можуть також називатися «трансляційними» або «мережами трансляцій»

Історія

Американські мережі

Феджинальд Фессенденре[Що?] - колишній інженер та комунікаційний дослідник Метеорологічного Бюро США. Він був першою людиною, що передала регулярну радіопередачу. Його трансляції були з корабля у морі. Для них він використовував безконтактне радіотелеграфне обладнання. Ці програми складалися з фрагментів музичних творів Георга Фрідріха Генделя, гри на віолончелі та аудіо фрагментів з Біблії. Фессенден вважається першим транслятором людського голосу. Через декілька років, компанія «Дженерал Електрік» була закликана створити Радіокорпорацію Америки (RCA). Приблизно в той самий час компанія AT&T також почала займатися цим питанням.

AT&T

Разом з усіма цими станціями, що працюють в ефірі, в компанії AT&T розробили ідею поширення програмування, для того, щоб зекономити зусилля, які потребувалися для його створення. До того ж, більшість програм звертаються до глядачів більш ніж з однієї станції. Коли дві чи три станції з’єднуються з однією телефонною лінією це називається «одно-канальне радіомовлення». З того часу, як телефонні лінії стали власністю компанії, вона стала першою корпорацією, яка поширювала дві або три станції через телефонні лінії. У 1924 році, першою в історії радіомовлення комерційною та різноплановою програмою стала «Еврідей Ауер» Вона транслювала більш ніж 12 станцій, більшість з яких були власністю компанії AT&T. Національні компанії змогли зацікавити велику частину населення за допомогою своїх торгових марок та лозунгів. До 1925 року, компанія AT&T з’єднувала 26 станцій в одній мережі. Вона також керувала станцією «Оунд & Оперейтід» (O&O) та WEAF в Нью-Йорку.

RCA (РА)

Радіокорпорація Америки (РА), наслідувала прикладу AT&T, використовуючи їх модель мережі. Тим не менш, між ним виник конфлікт, який було спричинено потребою в оренді телефонних ліній у AT&T. Федеральна Торгова Комісія (ФТК) звернула на це увагу та звинуватила компанію AT&T в порушенні антимонопольного законодавства США. У 1926 році вона продала свої права на трансляцію Радіокорпорації Америки. З свого боку, RCA погодилася орендувати мережеві з’єднання у AT&T. Остання ж, в свою чергу, протягом кількох десятиліть займалася прибутковим бізнесом у сфері радіо та телебачення.

NBC

У 1926, було створено Національну Широкомовну Компанію, яку очолив Девід Сарнофф. Коли її було вперше запущено, вона складалася з двох груп станцій, які працювали разом, але мали різні програми та спонсорів. Вони називалися NBC Red та NBC Blue. Перша охоплювали сильніші станції, а друга – слабші. У 1941 році, Федеральна Комісія з питань зв’язку (FCC) випустила доповідь про одно-канальне радіомовлення. Її було присвячено дослідженню монопольної практики радіомереж. FCC назвала мережі NBC Red та NBC Blue головним розчарування, оскільки комісія визнала їх неконкурентоздатними. Оскільки FCC не мала повноважень на регулювання мереж, вони вирішили встановити для них правила. У 1943 Верховний Суд США позбавив FCC повноважень, щодо застосування правил для одноканального радіомовлення. Мережу NBC Blue було продано Едварду Ноблу, який з часом назвав її Американською Телерадіокомпанією (ABC). NBC також мала мережу короткохвильових станцій, що називалася NBC White Network у 1930-их роках.

CBS

Впродовж 1926 – 1927 років, домашні радіоприймачі різко стали набирати популярність. Третьою з’явилася мережа «Колумбійська Радіотелевізійна Система» (CBS). Вільям С. Пейлі придбав її. Спочатку CBS чинила супротив, оскільки обидві компанії NBS мали переваги. Пейлі допоміг CBS отримати їх там, де вони були в NBS. Під його керівництвом, CBS зорієнтувалася на розважальних програмах, новинах та встановленню зв’язків між ними. Національні мережі на CBS також існують в різних частинах країни. Пізніше мережа найняла Едварда Р. Мерроу, якого асоціюють з різким підвищенням рейтингів. Мерроу та CBS висвітлювали події війни у Європі, за часів Адольфа Гітлера. NBS та ABC відмовилися від війни з міркувань безпеки. В результаті, беручи на себе такий ризик, рейтинги CBS зросли з шаленою швидкістю.

ABC

Мережу NBC Blue було продано Едварду Ноблу. Тоді вона почала існувати як Американська Телерадіокомпанія (ABC) Її було створено внаслідок суперечки, що мала FCC з NBC Blue та NBC Red До середини 1940-го року, на арені теле- та радіобачення відбувалася велика битва трьох телевізійних мереж. Мережа Нобла майже збанкрутіла і у 1951 році Леонард Голденсон разом з Юнайтед Парамаунт Сіатерс купили її за 25 мільйонів доларів. У 1964, компанія ABC виграла у змаганні рейтингів на 50 найбільший ринках США В 1970-71 роках, ABC зайняла перше місце в рейтинзі Нільсена за найкращу медичну драму під назвою «Маркус Вельбі» М.Д. Перше телевізійне шоу ABC у топ-списку Канадські Національні Мережі CBC Корпорація Телерадіобачення Канади CTV Телевізійна мережа CTV Глобал Глобальна Телевізійна Мережа

Див. також

Посилання

  1. Halbrooks, Glenn (August 6, 2016). "How a Broadcasting Network Defines the TV and Radio Business". The Balance. Retrieved December 26, 2016.
  2. Snyder, James. "National Broadcasting Company".
  3. Perry, Stephen D. (2004). A Consolidated History of Media (4th edition). Bloomington, IL: Epistelogic
  4. Federal Communications Commission: Report on Chain Broadcasting (May 1941).
  5. Rivera-Sanchez, M. (1998). Report on Chain Broadcasting. History of the Mass Media in the United States, An Encyclopedia, pg 590–591.
  6. National Broadcasting Co. v. U.S., 310 U.S. 190 (1943).
  7. Edwards, B. (2004). Edward R. Murrow and the Birth of Broadcast Journalism. New Jersey: Navta Associates, Inc.
  8. American Broadcasting Company, The Museum of Broadcast Communications.
  9. Cumulus/WestwoodOne To Establish CNN Powered News Service - Radio Insight (accessed February 21, 2019)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.