Меридіан сечового міхура (VII, V)

На відміну від західної концепції розгляду поняття "сечовий міхур", як окремий орган, поняття "меридіан сечового міхура" у традиційній китайській медицині описує ширше коло органів, та набір взаємопов'язаних із цим функцій, не обмежуючись самим сечовим міхуром.

Сечовий міхур є Ян (Фу) меридіаном; його парою Інь (Занг) є на меридіан нирок. Обидва пов'язані з водною стихією і емоцією страху, в українській культурі відображення дії меридіану добре показано у народному виразі "пісятися зі страху".

На відміну від західного медичного погляду на функції сечового міхура, які зберігають та виводять сечу, меридіан сечового міхура у традиційній китайській медицині має ширші функції, в тому числі — перетворення рідин у процесі формування сечі. Рідини, що надходять до сечового міхура від товстої кишки зберігаються у ньому, але можливості зберігання різняться, так як на них дію свою зумовлює меридіан нирок, якщо Ян нирок недостатньо сильний, то й мероидіан сечового міхура не матиме достатньо "жару" для перетвоерння рідин у сечу так, як це має відбуватися, що призводить до утворення надмірно прозорої сечі, яка має виводитися частіше.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.