Мобільні циркуляційні системи бурового розчину

Мобільні циркуляційні системи (МЦС) служать для буріння свердловин малого діаметра, других стовбурів і комплектації пересувних бурових установок.

Особливості проектування і виготовлення мобільних циркуляційних систем визначаються такими чинниками:

  • зменшений в порівнянні із звичайним бурінням необхідний об'єм промивальної рідини на денній поверхні і невисока її витрата (8-20 л/с);
  • занижена висота гирла (не більше 2,5-3 м);
  • мінімальні габарити транспортних блоків;
  • висока монтажоздатність;
  • низька енергоємність;
  • засоби очищення повинні виділяти шлам зниженої вологості (нетекучий) з метою зменшення об'єму відходів буріння, що вивозяться.

Як правило, зважаючи на недостатню висоту гирла і необхідності мати на денній поверхні необхідний об'єм бурового розчину, експлуатація МЦС проводиться в стаціонарному варіанті, а не з транспортного засобу. Намітилася тенденція великоблочного виконання МЦС з можливістю перевезення без демонтажу устаткування із швидкороз'ємним з'єднанням блоків, що виключає додаткові транспортні витрати, втрати часу на монтаж, вихід з ладу устаткування при збиранні, розбираннях і перевезенні. За рахунок цих чинників додаткові витрати бурових компаній на придбання сучасного устаткування швидко окуповуються.

Див. також

Література

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.