Мовчазна втеча

«Мовчазна втеча», або «Мовчазний біг» (англ. Silent Running) — науково-фантастичний кінофільм Даґласа Трамбулла 1972 року, головну роль в якому зіграв Брюс Дерен.

Мовчазна втеча
Silent Running
Жанр пригодницький фільм
драма
фантастика
Режисер Даґлас Трамбулл
Продюсер Douglas Trumbulld
Сценарист Майкл Чіміно, Стівен Бочко і Дерік Вошбурн
У головних
ролях
Брюс Дерн
Кліфф Поттс
Рон Рифкін
Оператор Charles F. Wheelerd
Композитор Петер Шикеле
Кінокомпанія Universal Pictures,
Trumbull/Gruskoff Productions
Дистриб'ютор Universal Pictures, Netflix і FandangoNow
Тривалість 89 хв
Мова англійська
Країна  США
Рік 1972
Кошторис $ 1,1 млн.
IMDb ID 0067756
 Мовчазна втеча у Вікісховищі

Сюжет

У фільмі показано майбутнє, в якому на Землі знищено все рослинне життя — лише кілька зразків було збережено у величезних, схожих на теплиці геодезичних куполах, прикомандированих до флотилії космічних транспортних кораблів American Airlines поблизу орбіти Сатурна. Фрімен Ловелл (Брюс Дерн) — один з чотирьох членів екіпажу корабля Valley Forge (Ковальська долина), він — штатний ботанік і еколог, який піклується про лісову рослинність до її можливого повернення і відновлення на Землі. Ловелл присвячує більшу частину свого часу лісу, вирощуючи рослини і розводячи тварин.

Коли з Землі надходить наказ від'єднати куполи, знищити їх за допомогою атомних зарядів і повернути кораблі комерційній службі, Ловелл піднімає бунт і намагається врятувати ліси і тварин на кораблі. Після того, як чотири з шести куполів було знищено, Ловелл вбиває одного з членів команди у бійці, серйозно пошкодивши при цьому ногу. Проте він перешкоджає знищенню одного з решти куполів, замкнувши інших двох людей в іншому куполі, який потім знищує. Вдавшись до допомоги трьох господарських роботів, яких він потім назве Х'ю, Дьюї і Луї (в честь мультяшних каченят-трійнят), Ловелл інсценує вибух, відокремлює корабель від флотилії і викрадає його разом з останнім лісовим куполом у напрямку Сатурна.

Залишившись тепер сам, щоб прооперувати свою ногу, Ловелл перепрограмовує роботів-дронів, а потім ставить корабель на небезпечний курс через кільця Сатурна. Під час проходження небезпечної ділянки дрона №3 Луї зриває з корабля. Корабель і купол, відносно неушкоджені, виявляються з іншого боку кілець.

Ловелл з іншими двома дронами направляються в дальній космос, підтримуючи життя лісу. Фрімен вчить Хьюї і Дьюї садити дерева і грати в покер. Хьюї отримує пошкодження, коли Ловелл випадково стикається з ним під час відчайдушної гонки на багі. Під час лагодження Хьюї дрон Дьюї виявляє почуття і не покидає його. Час йде, і Ловелл виявляє, що ліс гине. Це його жахає, але допомогти він не в змозі. Коли корабель «Беркшир» раптом виходить на зв'язок, стає ясно, що скоро все розкриється. Ловелл приходить до висновку, що рослинам просто не вистачає світла для росту, і він поспішає встановити лампи освітлення. В останній спробі врятувати ліс, перш ніж «Беркшир» до нього добереться, Ловелл відстрілює купол у безпечному напрямку. Далі він приводить в дію атомні заряди, знищуючи себе, Хьюї і свій корабель. В останній сцені показано освітлений зсередини лісовий купол, за яким доглядає Дьюї, що пливе в глибини космосу.

Створення фільму

Кліматрон ботанічного саду Міссурі

Культурні відсилання на фільм

  • На альбомі одного з піонерів електронної музики Клауса Шульце «Trancefer» (1981) є трек, присвячений цьому фільму.
  • Шведський ембієнт-дует Carbon Based Lifeforms назвали на честь фільму одну зі своїх музичних композицій, а в інший («Photosynthesis») використали цитату з фільму: «— What about forests? — Nope.»
  • Британська група 65daysofstatic 14 листопада 2011 року випустила Silent Running Re-Score — свій варіант саундтреку до фільму.

Примітки

    Посилання

    1. Comments:. Концептуальная Техника. 22 квітня 2009. Процитовано 24 лютого 2019.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.