Мовчани (заказник)

Мовчани ландшафтний заказник місцевого значення, розташований на території Мовчанівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області Оголошений відповідно до Рішення 9 сесії Вінницької обласної ради 22 скликання від 28.03.97 р.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Мовчани»
48°52′01″ пн. ш. 27°59′38″ сх. д.
Розташування:  Україна
Вінницька область,
Жмеринський район
Найближче місто: с. Мовчани
Площа: 50,7 га
Заснований: 1997 р.
Керівна
організація:
Жмеринська районна організація УТМР
Країна  Україна

 Мовчани у Вікісховищі

За геоботанічним районуванням територія Жмеринського району відноситься до Східно-Європейської провинції, Подільсько-Бесарабської підпровінції, Центрально-Подільського округу дубово-грабових і дубо­вих лісів.

Природна рослинність зустрічається переважно на лісових галявинах, пасовищах, сінокосах, уздовж польових доріг.

Гідрографічна сітка представлена р. Мурашка і безіменними струмками. На р. Мурашка створений ставок, який орендує Українське Товариство Мисливців та Рибалок у Жме­ринському районі.

По обидва береги р. Мурашка розташовані луки, які заболочені, схили з балками та яругами, на яких зростає бобово-злакова рослинність, що представлена такими видами: еспарцет, феруло татарське (перекотиполе), черсак, плакун верболистий, синяк, волошка скабіозовидна, парило звичайне, зіновать подільська, паслін солодко-гіркий, миколайчики сині, нечуйвітер розложистий, чистець, нечуйвітер волохатий, петрів батіг, оман британський, грабельки, сокирки польові, льонок звичайний, кучерявий горошок.

На лівому березі ставку, на площі 2,0 га посаджено Фруктові і листяні дерева, які виконують функцію захисту схилів і берегів від ерозії.

Джерела

  • Заповідні об'єкти Вінниччини. — Вінниця: Велес, 2005. — 104 с.+ 28 с. іл.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.