Морська сіль

Морська сіль — натуральна сіль з морської води, що здобувається як правило методом звичайного випарювання.

Кристали очищенної морської солі
Плантація морської солі в Дакарі

За походженням вона є різновидом кам'яної, котра також утворилася як морська та відклалася у геологічних породах на багато мільйонів років раніше. За хімічним складом морська сіль — це той же хлорид натрію (NaCl) що і звичайна кухонна або харчова сіль. Відрізняється від звичайної столової солі значно більшим вмістом інших хімічних солей, мінералів та різних мікроелементів, в першу чергу Калію, Магнію та Мангану. Всупереч поширеній думці, в морській солі значно менше йоду ніж у йодованій кухонній солі. Відповідно вона також і за смаком відрізняється від звичайної кухонної або харчової.

Вона використовується в медицині: при лікуванні шкірних захворювань, таких наприклад як псоріаз. Як лікувальна речовина, в аптечній та звичайній торговельній мережі, поширеним продуктом є сіль з Мертвого моря. В більш очищеному вигляді цей вид солі також пропонується у продуктовій торговельній мережі — як натуральна та багата на йод харчова.

Склад

Іонний склад морської солі:[1]

Хлориди (Cl-)55,03 %
Натрій (Na+)30,59 %
Сульфати (SO42-)7,68 %
Магній (Mg2+)3,68 %
Кальцій (Ca2+)1,18 %
Калій (K+)1,11 %
Карбонати (HCO3-)0,41 %
Бром (Br-)0,19 %
Борати (BO33-)0,08 %
Стронцій (Sr2+)0,04 %
Інші0,01 %

Примітки

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.