Музей Герда

Музей аборигенних культур і мистецтва Герда (англ.  Heard Museum of Native Cultures and Art) знаходиться в м. Фінікс, штат Аризона, США. Філії музею знаходяться в містах Скотсдейл і Серпрайз також у штаті Аризона. Музей присвячений спадщині та етнографії культур індіанців США, в особливості Південно-Західного регіону (пуебло, навахо тощо).

Колекція ляльок-качина (індіанці пуебло)
Учасники Світового чемпіонату 2005 р. з індіанського танцю з обручем.

Музей заснували в 1929 р. Двайт Б. Герд і Мері Бартлетт Герд (Dwight B. and Maie Bartlett Heard) для своєї особистої колекції мистецтва. Більшість індіанських знахідок у колекції Гердів були знайдені при розкопках руїн Ла-Сьюдад і придбані ними в 1926 році.[1]

В даний час колекція музею складається з понад 40000 експонатів, а також бібліотеки й архіву більш ніж у 34000 томів. На площі 12000 м² розташовані галерея, навчальна аудиторія й арена для вистав.

У музеї є, зокрема, такі експозиції:

  • Життя корінних народів південного заходу США
  • Колекція Марина Аллена Ніколса: 260 предметів сучасного ювелірного мистецтва
  • Колекція з 437 історичних ляльок-качина, яку зібрав відомий політик Баррі Голдвотер
  • Виставка з історії освіти у ХІХ столітті індіанських дітей у школах-інтернатах з метою їх «американізації». Як писала газета New York Times, експозиція чудово «відображає маловідомий досвід тисяч дітей, переміщених, іноді в примусовому порядку, зі своїх резервацій в урядові школи з метою викорінити їх культуру та „цивілізувати“ їх. Вражаючі фотографії, стара шкільна форма, записи інтерв'ю і пам'ятні речі дають чудове уявлення про цей розділ історії».[2]

Музей щорічно, зазвичай у листопаді, проводить Іспанський ярмарок. Щорічно в лютому музей організовує міжнародний конкурс національного індіанського хуп-танцю. Найвідомішим фестивалем є щорічний весняний Індіанський ярмарок, який проводиться з кінця 1950-х рр.

Примітки

  1. The Heard Museum's rich history. Архів оригіналу за 1 липня 2007. Процитовано July 31 2006.
  2. 36 Hours in Phoenix, By Randal Archibold, New York Times, November 30, 2008.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.