Міжнародна торгівля приматами
Міжнародна торгівля приматами - продаж диких приматів на міжнародному ринку, що нараховує 32000 диких особин щороку. Вони продаються здебільшого для використання в тестуванні на тваринах, вживання в їжу, для зоопарків, цирків та приватного використання в якості тварин-компаньйонів.
Залучені країни
Сполучені Штати імпортують близько третини всіх приматів, що продаються на міжнародному рівні, а Велика Британія на другому місці по імпорту за кількістю. Японія, Росія, Нідерланди, Франція та Тайвань також входять до числа країн, що імпортують найбільше.
Примати експортуються з Індонезії, Малайзії, Кенії, Таїланду, Філіппін, Маврикію, Амазонії, регіонів Південної Америки та Китаю, на території яких вони проживають.
Відловлення та утримання
Приматів відловлюють місцеві сільські жителі та фермери, які встановлюють пастки із заплетеними сітками або кладуть приманку в ящики. Цілі сім'ї можуть бути спіймані в сітках, при цьому будь-які небажані примати вбиваються і продаються для їжі.
Тих, хто виживає, перевозять у ящиках до центрів утримання, в яких часто відсутня їжа та вода. Центри переповнені та забруднені; примати, не можуть стояти в ящиках, і багато гинуть. Інших знищують, оскільки вони хворі, занадто худі або занадто старі, а примати жіночої статі та немовлята є найбільш бажаними.
За даними розслідування 1992 року Британського союзу про скасування вівісекції, 75 % приматів можуть бути вбиті в центрах.
Тестування на тваринах
Примати можуть бути імпортовані до США та продані для «наукових, освітніх чи виставкових цілей» та для використання у племінних колоніях. Відповідно до проекту AESOP, більшість приматів імпортуються до США для використання в лабораторіях.
У США в 2014 році було імпортовано 23 465 приматів, не призначених для лабораторій або постачальників лабораторій, включаючи макак, капуцинів, та інших приматів. Більшість цих тварин були з Китаю, Маврикію, Камбоджі та В'єтнаму. Кованс, лабораторії Чарльз-Рівер та США SNBL є найбільшими американськими імпортерами мавп, призначених для лабораторій. У період з 1995 по 1999 рік до США було імпортовано 1580 диких приматів.
Авіакомпанії зазнали «значного тиску» з боку PETA та інших груп, щоб припинити їх перевезення мавп та інших тварин до лабораторій. За даними PETA, понад 110 авіакомпаній відмовляються перевозити мавп до лабораторій, багато з яких стають об'єктом захисту тварин.[1]
Станом на 2015 рік Air France залишається останньою великою авіакомпанією, яка все ще перевозить нелюдських приматів до лабораторій. Поки Air France відстоював цю практику, заявивши, що використання мавп у дослідженнях необхідне, включаючи PETA, Джейн Гудолл, Джеймс Кромвель та Пітер Габріель, критикували авіакомпанію.
Примітки
- Airlines That DO and That DO NOT Ship Primates to Labs. PETA (амер.). 21 жовтня 2014. Процитовано 15 вересня 2019.